The Longhairs – społeczność długowłosych mężczyzn

0
foto:Vladimir Gjorgiev/shutterstock.com

Ze spotów reklamowych, banerów i bilboardów reklamujących produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów uśmiechają się do nas przeważnie długowłose kobiety. W drogeriach półki z produktami przeznaczonymi dla kobiet potrafią zajmować całą alejkę, podczas gdy środki do stylizacji włosów dla mężczyzn bywają skromnie upchnięte na jednym regale. Artykuły na temat włosów znajdziemy przede wszystkim w kobiecych czasopismach i na portalach dla kobiet. Lecz kto powiedział, że długie włosy są zarezerwowane wyłącznie dla pań?

The Longhairs – stowarzyszenie mężczyzn o długich włosach jest świetnym przykładem na to, że mężczyźni również chcą świadomie dbać o włosy i zapuszczać je, a długie fryzury nie odbierają im ani trochę z ich męskiego uroku.

Historia The Longhairs sięga kilka lat wstecz, kiedy to Chris Healy i Lindsay Barto zdecydowali się zapuścić swoje włosy. Nie mieli jednak do kogo zwrócić się o poradę ani skąd czerpać inspiracji, ponieważ świat długowłosych zdominowały kobiety. Wtedy to panowie zdecydowali się ruszyć ze stroną internetową skierowaną do długowłosych mężczyzn.

Na stronie thelonghairs.us Chris i Barto dzielą się wiedzą na temat włosów, zdradzają triki, radzą i pokazują jak wykonywać męskie fryzury. Przeprowadzają też wywiady z innymi mężczyznami, którzy zdecydowali się zapuścić włosy – a wszystko po to, aby spopularyzować długie fryzury wśród panów i zachęcić ich do zapuszczania włosów.

Po roku od opublikowania oficjalnej strony internetowej, Chris i Barto wystartowali z kolejnym projektem – Hair Ties for Guys, czyli sklep oferujący gumki do włosów dla mężczyzn.

“W tym wszystkim nie chodzi o to, że facet nie może pójść do zwykłego sklepu i kupić sobie takiej samej frotki, jakich używają kobiety” – mówi Barto. – “Chodzi o to, żeby długowłosi mężczyźni mogli pójść gdzieś, gdzie będą czuli się częścią społeczności”.

“Nie chcemy poddawać się presji społeczeństwa, które oczekuje, że będziemy żyć według przyjętych norm. Chcemy rozpropagować wizerunek długowłosego mężczyzny sukcesu, człowieka, który żyje w zgodzie ze sobą i nie dba o to, co myślą o nim inni” – mówią panowie.

@tommy_d83 just hit 3 years! As you can tell, he's much happier with the flow. Keep rockin' it bro! #ManeUpdateMonday

A post shared by The Longhairs (@thelonghairs) on

“Posiadanie długich włosów to nie trend, który zaraz przeminie. Mężczyźni nosili długie włosy od początków ludzkości i wciąż będą je nosić.”

Co myślicie o długich fryzurach u mężczyzn? A może tradycyjnie wybieracie krótkie cięcie?