Ta dziewczynka niedawno się urodziła, a już ma siwe włosy! Czy to możliwe?

0
foto: Katya Shut/shutterstock.com

Tak, to możliwe. 18-miesięczna obecnie MiliAnna urodziła się z siwym pasmem włosów, identycznym jakie posiada jej mama, babcia i prababcia. Przypadłość ta posiada swoją nazwę – jest to poliosis, opisana jako całkowite lub częściowe odbarwienie włosów na skutek obniżonej wartości lub całkowitego braku barwnika.

Genetycznie dziedziczone znamię nie stanowi jednak najmniejszego problemu dla dziewczynki i jej mamy, Brianny, która twierdzi, że pasmo siwych włosów czyni jej córeczkę wyjątkową i oryginalną. I ma rację! Zobaczcie jak słodko wygląda mała MiliAnna:

Pomimo, że znamię pojawia się w rodzinie Brianny już od czterech pokoleń, nie było do końca pewne, czy MiliAnna również je odziedziczy.

“Miałam nadzieję, że moja córeczka odziedziczy znamię. Nie miałam jednak pewności, ponieważ moja młodsza siostra go nie odziedziczyła. Byłam naprawdę szczęśliwa, kiedy zobaczyłam siwe pasmo włosów MIliAnny tuż po jej narodzinach” – mówi Brianna.

Dziewczyna przyznaje, że widzi również minusy posiadania charakterystycznego znamienia. “Ludzie często nas zaczepiają i komentują. Odpowiadam na wiele pytań i czasami bywa to już męczące.”


Brianna wspomina też, że będąc dzieckiem cierpiała z powodu zaczepek innych dzieci. Jednak dorastając zrozumiała, że jest wyjątkowa i nauczyła się być dumna z powodu swojej inności. “Wychowuję swoją córkę w poczuciu, że jest piękna i wyjątkowa, a niemiłe komentarze innych osób nie mają żadnego znaczenia. Mam nadzieję, że dorastając będzie dumna ze swojej oryginalności” – mówi mama MiliAnny.