Polskie blogi o włosach, na które warto zaglądać

4
foto:Pashun Astapenko Oksana/shutterstock.com

Poszukując w internecie jakichkolwiek informacji, opinii czy porad, często pierwszymi miejscami, w które zaglądamy są blogi. Zdecydowanie łatwiej jest zaufać opinii konkretnej osoby, którą widzimy na zdjęciu i która podpisana jest często imieniem i nazwiskiem, niż suchym treściom znalezionym na portalach. Również dla nas blogi są niewyczerpanym źródłem wiedzy i inspiracji. Dlatego dziś chcemy podzielić się z wami miejscami w polskiej blogosferze, które zdecydowanie warto odwiedzać.

Polskie blogi o włosach, na które warto zaglądać:

1Martusiowy kuferek

Marta, autorka bloga, skupia się na pielęgnacji cienkich i delikatnych włosów. Każda z nas, która boryka się z tym problematycznym typem włosów, znajdzie w Martusiowym Kuferku coś dla siebie – czy to analizy kosmetyków, porady pielęgnacyjne, ciekawostki czy testy i opinie o zabiegach fryzjerskich. A kiedy zechcemy odpocząć od czytania o włosach, znajdziemy też u Marty artykuły o tematyce urodowej i lifestylowej.

2Dbaj o włosy

Karolina, autorka bloga, stworzyła prawdziwe vademecum wiedzy o włosach! Nie ma chyba pytania, na które nie znalazłybyśmy u niej odpowiedzi. Karolina porusza tematy dotyczące pielęgnacji i stylizacji włosów, analizuje kosmetyki, tworzy plany pielęgnacji w zależności od rodzaju włosów, doradza jak radzić sobie z problemami, dzieli się ciekawostkami i testuje urządzenia do stylizacji.

3wwwlosy.pl

Agnieszka, autorka bloga skupia się w dużej mierze na kosmetykach – ich testowaniu, analizie, recenzjach. Oprócz tego dzieli się poradami pielęgnacyjnymi, inspiracjami i włosowymi historiami czytelniczek. Agnieszka prowadzi również włosowy kanał na YouTube oraz sklep z kosmetykami do włosów.

4Fair Hair Care

U Marty znajdziemy odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas w kwestii włosów pytania. Naturalna pielęgnacja, kosmetyki, potrzeby włosów, zabiegi pielęgnacyjne, nowości, ciekawostki porady, włosowe historie czytelniczek – to wszystko znajdziemy na blogu Fair Hair Care.

5Hair by Jul

Jul skupia się przede wszystkim na stylizacji fryzur. Warkocze, koki, loki i upięcia nie mają przed nią tajemnic. Wszystkie fryzury pokazuje krok po kroku. Oprócz tego testuje urządzenia u kosmetyki do stylizacji, organizuje fryzurowe wyzwania i doradza jak stylizować cienkie i delikatne włosy.

A wy jakie blogi o włosach czytacie i polecacie? Podzielcie się z nami!

 • Amelia

  Zdecydowanie dodałabym Kosmetyczną Hedonistkę, która dla mnie jest numerem 1. 🙂

  • Kosmetyczna Hedonistka prowadzi blog ogólnokosmetyczny i według mnie dlatego nie pojawiła się w tym zestawieniu. Jednakże jeśli powstałoby takie związane z blogami kosmetycznymi to na pewno zajęłaby wysokie miejsce 🙂

 • Amelia

  i dlaczego zabrakło Anwen? 🙂

  • zzuzzia93

   Anwen wyszła z mody, przereklamowana