Jak znaleźć fryzjera idealnego?

0
foto:Jacob Lund/shutterstock.com

Znalezienie stylisty fryzur, któremu będziemy mogły zaufać i oddać bez wahania nasze włosy w jego ręce, nie jest wcale proste. Salonów fryzjerskich jest całe mnóstwo, trudno byłoby więc szukać fryzjera metodą prób i błędów – nie dość, że każda wizyta w nieznanym salonie niesie ze sobą ryzyko, to odwiedzenie wszystkich salonów w mieście jest często wręcz niemożliwe. Zresztą, wcale nie jest powiedziane, że odwiedziwszy wszystkie salony w mieście trafimy na tego jednego, jedynego fryzjera, który okaże się naszym ideałem… Jak więc znaleźć fryzjera idealnego? Postaramy się dziś odpowiedzieć na to pytanie.

Zanim umówisz się do stylisty fryzur, zapoznaj się z jego pracami. W obecnych czasach nie ma chyba fryzjera, który nie prezentowałby swojego portfolio w internecie. Jeśl tego nie robi, może to być znak, że nie idzie z duchem czasu, istnieje więc obawa, że może nie być na bieżąco również z fryzjerskimi trendami. Poczytaj też opinie, lecz nie sugeruj się nimi w 100%. Nie zawsze to co czytasz w internecie jest zgodne z prawdą. Najlepiej byłoby zapytać o opinię znajomych, którzy mieli okazję korzystać z usług danego fryzjera.

Ok, powiedzmy, że namierzyłaś osobę, która wydaje ci się dobrym wyborem i planujesz umówić się na wizytę. Oto, na co powinnaś zwrócić uwagę:

1Krok 1

Dobry stylista fryzur ma na pewno ręce pełne roboty. Jeśli trafisz więc do salonu, na wizytę w którym trzeba czekać tygodniami (a czasem nawet miesiącami), to dobry znak. Nie zrażaj się odległym terminem wizyty, czasem warto poczekać.

2Krok 2

Kiedy już trafisz do salonu, który sprawia wrażenie godnego zaufania, zwróć uwagę na to, jak zostaniesz w nim przywitana. Czy fryzjer wysłucha cię uważnie, zanim przejdzie do działania? Czy obejrzy twoje włosy dokładnie, zanim zaprowadzi cię do myjki? Czy zadaje ci pytania na temat twoich włosów i interesują go odpowiedzi? To bardzo ważne, aby stylista fryzur poznał twoje włosy, twoje problemy z nimi i twoje oczekiwania względem nich.

3Krok 4

Wygląd stylisty fryzur również ma wpływ na to, jak go odbieramy. Jeśli jego fryzura jest zadbana i dobrze dopasowana, to znak, że zna się na rzeczy.

4Krok 5

Ważną kwestią jest również to, czy stylista fryzur rozumie twoje potrzeby. Zdarzają się artyści, którzy za wszelką cenę próbują przeforsować swoją wizję, niekoniecznie biorąc pod uwagę to, czy będzie ona odpowiadała klientce. Jeśli czujesz, że fryzjer cię nie słucha lub wmawia ci coś wbrew twoim protestom – zakończ współpracę. Im szybciej, tym lepiej.

5Krok 6

Kolejną rzeczą na jaką powinnaś zwrócić uwagę jest to, czy fryzjer jest w stanie doradzić ci odpowiednią pielęgnację i zabiegi, które pomogą zregenerować twoje włosy i utrzymać je w jak najlepszej kondycji. Dobry stylista fryzur, w trosce o twoje włosy może nawet odradzić ci pewne zabiegi, jak na przykład rozjaśnianie. Zamiast tego powinien zaproponować coś, co nie narazi twoich włosów na zbytnie uszkodzenie.

Jeśli udało ci się znaleźć stylistę fryzur, który spełnia wszystkie powyższe warunki – to dobry znak. Być może trafiłaś na ideał. Jednak żeby mimo wszystko uniknąć ryzyka, nie decyduj się na całkowitą metamorfozę już podczas pierwszej wizyty. Umów się raczej na podcięcie końcówek – ten niepozorny zabieg mówi bardzo wiele o fryzjerze. Kiedy upewnisz się, że dla twojego stylisty fryzur podcięcie o 2 cm to faktycznie podcięcie o 2cm, a nie na przykład 12cm, to znak, że możesz mu zaufać!