Fazy księżyca a włosy

0
foto: Subbotina Anna/shutterstock.com

Jak myślicie, czy księżyc może mieć wpływ na nasze włosy? Jakkolwiek bajkowo by to nie brzmiało, odpowiedź brzmi: tak, może! Fazy księżyca są ściśle związane z pewnymi zachowaniami przyrody. Najlepiej widać to na przykładzie przypływów i odpływów, które widzimy gołym okiem, jednak przyroda przemienia się pod wpływem faz księżyca przede wszystkim poza zasięgiem naszego wzroku.

Skoro księżyc ma tak niezaprzeczalny wpływ na wodę, a człowiek składa się z niej w 70%, czy teraz nie wydaje wam się oczywiste, że i w nas zachodzą zmiany na skutek działania księżyca? Posiadając tą wiedzę, możemy zaplanować zabiegi fryzjerskie tak, aby przyniosły jak największą korzyść naszym włosom.

Fazy księżyca a włosy

1Faza nowiu

foto: THANAKRIT SANTIKUNAPORN/shutterstock.com

Tu unikajmy raczej strzyżenia. Za to koloryzacja może przynieść zaskakująco dobre efekty. Jest to również dobry czas na trwałą ondulację.

2Pierwsza kwadra

foto: THANAKRIT SANTIKUNAPORN/shutterstock.com

Przybywający księżyc sprzyja regeneracji i odbudowie włosów. To dobry czas na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Wciąż dobry moment na koloryzację i trwałą ondulację.

3Pełnia

foto: THANAKRIT SANTIKUNAPORN/shutterstock.com

To odpowiedni czas na strzyżenie – włosy będą odrastały bardzo szybko. Zabierzmy się za to od 2 dni przed do 2 dni po pełni.

4Ostatnia kwadra

foto: Chandrani Basu/shutterstock.com

Włosy obcięte w tym momencie będą rosły wolniej, może to być więc dobry czas na krótkie cięcia, które odrastając szybko tracą formę.

Kalendarz księżycowy bez problemu znajdziecie w internecie. Może więc pora dostosować do niego naturalną pielęgnację?