Czy warto chodzić do fryzjera?

0
czy warto chodzić do fryzjera
foto: Africa Studio/shutterstock.com

Zadajecie sobie czasem pytanie czy w ogóle warto chodzić do fryzjera, skoro równie dobrze możecie podcinać końcówki, pielęgnować, a nawet farbować włosy samodzielnie, w domu? Wiele osób rezygnuje z profesjonalnych usług i w domowym zaciszu eksperymentuje ze swoimi włosami. Czy to dobre rozwiązanie?

Cóż, jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne, jak najbardziej możemy korzystać z nich w domu. Nasze włosy wymagają regularnej, codziennej pielęgnacji, a przecież codzienne wizyty u fryzjera nie wchodzą w grę. Jednak jeśli chodzi o strzyżenie i farbowanie, jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami oddawania włosów w ręce profesjonalistów. Dlaczego?

1Bezpieczeństwo

Nożyczki do włosów są wyjątkowo ostre i nie każdy potrafi się z nimi obchodzić. Krzywo obcięte włosy są tu najmniejszym zagrożeniem. Poza tym samodzielne używanie farb, których nie znamy, może prowadzić do podrażnienia skóry a nawet uczuleń.

2Komfort

Nie stresujesz się, że coś ci nie wyjdzie, że za długo przetrzymasz farbę lub zafarbujesz sobie czoło. Rozsiadasz się na fotelu, relaksujesz, a fryzjer robi całą resztę.

3Efekt końcowy

Niektóre techniki strzyżenia i koloryzacji są na tyle skomplikowane, że nie sposób wykonać ich, nie mając odpowiedniego przeszkolenia. Jeśli chcesz uzyskać na swojej głowie któryś z najmodniejszych trendów, nawet nie próbuj brać się za to samodzielnie.

4Odrobina luksusu

Produkty, na jakich pracują profesjonalne salony fryzjerskie zapewnią twoim włosom wygląd, jakiego nie osiągniesz stosując drogeryjne produkty. Jeśli do tego zafundujesz sobie masaż głowy lub któryś z zabiegów niemożliwych do wykonania w domu (jak np sauna dla włosów), poczujesz się jak nowo narodzona!

5Fachowe doradztwo

Nawet jeśli jesteś zachwycona fryzurą koleżanki, nie oznacza to, że ty wyglądałabyś w niej równie twarzowo. Kolor, który znalazłaś w gazecie, może gryźć się z twoja karnacją. Profesjonalny stylista fryzur odradzi ci niekorzystne dla ciebie wybory i doradzi co zrobić, aby wyglądać zachwycająco.

Chodzicie do fryzjera czy może samodzielnie zajmujecie się swoimi włosami?