British Hairdressing Awards 2016

0

Co roku w Wielkiej Brytanii odbywają się British Hairdressing Awards organizowane przez Hairdressers Journal International. W konkursie biorą udział największe osobistości w dziedzinie fryzjerstwa.

Pierwszy konkurs odbył się w 1984 r. Wyłania on czołowych fryzjerów, którzy stają się prawdziwymi kreatorami fryzjerskich trendów. Przemysł ten rośnie, rozwija się i wprowadza coraz to więcej innowacji. British Hairdressing Awards są zwieńczeniem ciężkiej pracy i poświęcenia, wydarzeniem dzięki któremu doceniane są talenty twórcze.
Prace oceniane są w kilku kategoriach. Wybierani są zwycięzcy kategorii lokalnych oraz specjalistycznych, takich jak debiut roku, afro, awangarda, kolorystyka, fryzjerstwo męskie.
Jednak najbardziej prestiżową kategorią jest British Hairdresser of the Year. W roku 2016 tytuł ten zgarnął Angelo Seminara, co jest już jego czwartym zwycięstwem! Co ciekawe w finale konkurował ze swoim mentorem.

Prace konkursowe na pewno potrafią zainspirować do fryzjerskich szaleństw na naszych głowach. Chciałabyś oddać swoje włosy w ręce takich artystów?

Angelo Seminara

Darren Ambrose

Akin Konizi

Jamie Stevens

Mark Hayes

Marlon Hawkins (debiut)

Lauren Killick (debiut)

Warto zajrzeć na stronę organizatora, która prezentuje bardzo ciekawe projekty, zwłaszcza w kategorii AFRO. 🙂