Blondynka na wakacjach – czy kraje arabskie to dobry wybór?

0
foto: Yana Mavlyutova/shutterstock.com

Kraje arabskie kuszą nas niezmiennie cudowną pogodą, słońcem, błękitną wodą i gościnnością. Zwłaszcza wiosną, kiedy u nas warunki pogodowe są wyjątkowo niepewne, a temperatury wciąż bardziej zimowe niż letnie, nabieramy ochoty żeby spakować walizki i wyskoczyć na tydzień nad Morze Śródziemne lub Arabskie. Jednak już od dłuższego czasu głośno jest o niebezpieczeństwie związanym z wyjazdem w tamte strony. Ostrzegane są przede wszystkim kobiety, a zwłaszcza blondynki. Brzmi dziwnie? Czytajcie dalej a dowiecie się co się za tym kryje.

W kulturze arabskiej honorem mężczyzny jest bronić czci swojej kobiety. Dlatego też kobiety arabskie muszą nosić się skromnie, zakrywać większość swojego ciała, aby nie wyglądać atrakcyjnie dla innych mężczyzn, co byłoby zniewagą dla ich własnego męża. Stąd też dla arabskiego mężczyzny widok turystki w dżinsach i t-shircie jest czymś wyjątkowym i nie ma możliwości, żeby nie odwrócił się za nią na ulicy. Możemy to porównać do dobrze nam znanej sytuacji – w Polsce, zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie społeczność bywa zamknięta i niezróżnicowana, również oglądamy się za przedstawicielami innych kultur, którzy zupełnie różnią się od nas wyglądem.

foto: Fotokon/shutterstock.com
foto: Fotokon/shutterstock.com

O ile zainteresowanie, które słowiańskie kobiety wzbudzają u arabskich mężczyzn samo w sobie wydaje się niegroźne, tak sposoby wyrażania go mogą być dla nas niepokojące – na co dzień nie jesteśmy przyzwyczajone do tak otwarcie wyrażanego podziwu. Cmokanie, pogwizdywanie, zaczepki, wyznawanie miłości – oto czego możemy się spodziewać w egipskich kurortach. Dla wielu pań może być to o tyle niekomfortowe, że samotne spacery odpadają – o wiele spokojniej jest wyjść w grupie lub w towarzystwie mężczyzny.

foto: steve estvanik/shutterstock.com
foto: steve estvanik/shutterstock.com

Na co dzień zainteresowanie europejskimi kobietami, zwłaszcza niespotykanymi lokalnie blondynkami jest spore, lecz nie wychodzi poza opisane wyżej ramy – arabscy mężczyźni potrafią być nachalni, lecz w większości przypadków nie są niebezpieczni. Jednak jak wszędzie, zdarzają się wyjątki. Ostatnio zewsząd słyszymy ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem czyhającym na każdą europejkę tuż po wyjściu z samolotu. Cóż, podzielmy sobie to wszystko na pół. Najlepiej jest zachować ostrożność i mieć u boku męża lub choćby kilka koleżanek, lecz nie popadajmy w przesadę – wypadki zdarzają się na całym świecie, nie tylko w krajach arabskich.

foto: Calin Stan/shutterstock.com
foto: Calin Stan/shutterstock.com

Podróżowałyście po krajach arabskich? Jakie są wasze spostrzeżenia na ten temat?