10 kroków do długich włosów

0
foto:Pavel Ilyukhin/shutterstock.com

Zapuszczanie włosów bywa uciążliwym i długotrwałym procesem. Intensywna pielęgnacja, zabiegi, wcierki, suplementy, masaże… to wszystko ma pomóc nam w osiągnięciu wymarzonej długości. Mimo, że długie włosy wymagają pświęceń, to efekt końcowy jest ich zdecydowanie wart! Kto z nas nie obejrzy się za dziewczyną o pięknej, lśniącej tafli długich włosów? Żeby ułatwić wam nieco proces zapuszczania, zebraliśmy w miejscu 10 najważniejszych kroków, które pomogą wam szybciej osiągnąć cel. Stosujcie się do nich a zapuszczenie włosów będzie prostsze, niż mogłoby się wydawać!

1Podcinaj końcówki raz na 4-6 tygodni

Wbrew pozorom regularne podcinanie końcówek nie zniweczy naszych planów o długich włosach. Wręcz przeciwnie – włosy o zniszczonych końcówkach ciężko jest zapuścić, bo końce łamią się i wykruszają, a więc przyrost długości jest często niewidoczny. Podcinanie włosów o 1cm raz na jakiś czas zdecydowanie nie zaszkodzi ich długości!

2Nie wyrywaj włosów podczas czesania

Czesz włosy delikatnie, zaczynając od końcówek. Nie szarp i nie wyrywaj, nie czesz w pośpiechu. Wybieraj szczotki z naturalnego włosia lub Tangle Teezer, jeśli twoje włosy są mocne i zdrowe.

3Pij dużo wody

Woda jest głównym składnikiem naszego organizmu, wypłukuje z niego toksyny, ułatwia wchłanianie składników odżywczych, reguluje nawilżenie… czy trzeba dodawać coś więcej?

4Unikaj stylizacji na gorąco

Twoje włosy nie lubią ciepła. Zapomnij o lokówce, prostownicy a najlepiej też o suszarce. Pozwalaj włosom schnąć naturalnie tak często jak to możliwe. Kiedy już musisz użyć suszarki lub lokówki, pamiętaj, aby przedtem spryskać włosy sprayem termoochronnym.

5Używaj łagodnych szamponów

Przyglądaj się składom szamponów. Unikaj tych zawierających SLS i SLES – są to silnie oczyszczające środki, które mogą powodować przesuszenie i podrażnienie skóry głowy.

6Unikaj produktów do włosów zawierających alkohol

Jeśli chcesz utrzymać włosy w dobrej kondycji, unikaj produktów, w których składzie znajdziesz alkohol – ma on działanie wysuszające i w żadnym stopniu nie przysłuży się naszym włosom.

7Noś luźne fryzury

Warkocze, luźne kucyki, delikatne upięcia – wszystkie fryzury, które nie obciążają i nie nadwyrężają cebulek są sprzymierzeńcem w walce o długie włosy.

8Zapomnij o rozjaśnianiu i trwałej koloryzacji

To chyba oczywisty punkt. Inwazyjne zabiegi takie jak rozjaśnianie czy trwała koloryzacja uszkadzają strukturę włosa i mają znaczny wpływ na obniżenie jego kondycji.

9Unikaj produktów do stylizacji

Lakiery, pianki, żele, pasty… wszystko z umiarem. Raz na jakiś czas nie zaszkodzą, lecz stosowane na co dzień mogą mieć zgubny wpływ na włosy.

10Chroń końcówki

Zabezpieczaj je przed uszkodzeniami mechanicznymi – po każdym myciu wetrzyj w nie odrobinę serum ochronnego lub olejku.

Stosujecie się do tych punktów? Co jeszcze dodałybyście do naszej listy?