Włosy wypadały jej garściami: uratowała ją domowa mikstura, po której odrosły jak szalone!

0
Sposób na wypadające włosy
foto: Catalina M/shutterstock.com

Mimo że na rynku jest całe mnóstwo preparatów, które mają wzmocnić włosy i zapobiegać wypadaniu, zdarzają się sytuacje, gdzie kosmetyczne specyfiki nie pomagają. To spotkało również naszą czytelniczkę, która miała ogromny problem z wypadaniem! Na szczęście posłuchała… rady swojej babci! Nie uwierzysz, co jej pomogło!

Normą jest, że włosy wypadają w ilości do około 100 dziennie. Jeśli jednak tracimy je garściami, jest to wyraźny sygnał, że w naszym organizmie jest coś nie tak. Warto wówczas udać się po poradę do trychologa, czyli lekarza-specjalisty, który zajmuje się problemami z włosami. W takiej sytuacji znalazła się nasza czytelniczka Magda, która straciła sporo włosów w wyniku osłabienia organizmu po chorobie.

Stosowałam różne preparaty dostępne w drogerii, aż w końcu udałam się do specjalisty – mówi. Lekarz zalecił odpowiednią kurację, niestety rezultat nie był dokładnie taki, jakiego życzyłaby sobie nasza czytelniczka:
Owszem, włosy przestały wypadać, ale niestety za nic w świecie nie chciały odrastać mi nowe. Włosy były rzadkie i rosły bardzo wolno. Na ulicy nosiłam zwykle kapelusz lub chustkę na głowie – wspomina.

Kolejne szampony i odżywki z drogerii okazywały się mało skuteczne. Włosy nie rosły na tyle szybko, by móc zamaskować “straty”. Kiedy większość drogeryjnych specyfików okazało się mało skuteczne, nasza czytelniczka postanowiła chwycić się przysłowiowej ostatniej deski ratunku i sięgnąć po domowe sposoby, którym wcześniej zbytnio nie ufała. Na szczęście z pomocą przyszła jej własna babcia. Nie zgadniesz, co jej poradziła!

Aby przygotować skuteczny i sprawdzony preparat na porost włosów, wystarczą cztery tanie składniki, które na pewno masz w swojej kuchni! Przygotuj:

  • 200 ml oleju lnianego
  • 3 ząbki czosnku
  • 4 cytryny
  • 1 litr miodu

Co z tym zrobić?

Obierz cytryny ze skórki, przekrój i wrzuć do blendera wraz z wyciśniętymi ząbkami czosnku. Następnie dodaj do mikstury olej i miód, wszystko razem dokładnie wymieszaj. I gotowe!

Masz zamiar teraz… nałożyć to na włosy?! O nie, nic bardziej mylnego! Lekarstwo należy zjadać po jednej łyżce, codziennie, na pół godziny przed posiłkiem! W smaku jest całkiem dobre! Efekty działania zobaczysz już po tygodniu regularnego stosowania.

To niewiarygodne, ale ten prosty domowy sposób sprawił, że włosy odrosły jak szalone! Po tygodniu na głowie pojawił się lekki meszek. Po trzech tygodniach nasza czytelniczka nie mogła już opanować ogromnej ilości puszystych baby hair! Po trzech miesiącach stosowania włosy stały się puszyste i gęste jak dawniej!

Jesteśmy w szoku, co potrafi ta domowa mikstura! Odważysz się przetestować?