Ten zaskakujący składnik potrafi zdziałać cuda z twoimi włosami!

0

Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek przeczytać dokładnie skład szamponu lub odżywki, których używasz? Jeśli nie, zrób to teraz. Całkiem długa lista, prawda? Jeśli rozpoznajesz choćby dwa składniki z całego ciągu niezrozumiałych słów, to już sukces. A co dopiero poznać działanie każdego z nich na nasz organizm! Tak naprawdę, kupując kosmetyki, czy to do włosów, czy do ciała, zdajemy się w większości na łaskę producenta. Niewielki procent konsumentów świadomie wybiera produkty, czytając i rozumiejąc ich składy.

Ok, wyobraźmy sobie więc, że podejmujesz decyzję, że od tej pory będziesz używać tylko kosmetyków o bezpiecznym, naturalnym składzie. Wiesz co cię czeka? Studiowanie długiej listy możliwych składników i półproduktów, wyszukiwanie informacji o ich działaniu i skutkach używania… Zniechęcające, prawda?

A może by tak zdać się na całkowicie naturalne produkty? Takie, które mamy w kuchni na co dzień i często lądują na naszym talerzu? Takie, których działanie i skutki używania są nam znane? Brzmi super, prawda?

To teraz cię zaskoczę. Moja dzisiejsza propozycja dla ciebie to… szampon z sody oczyszczonej!

Jakie działanie ma soda oczyszczona?

 • poprawia jakość włosów
 • oczyszcza je z resztek szamponów i odżywek, osadzających się na włosach
 • nadaje włosom piękny, długotrwały blask
 • wspomaga wzrost włosów
 • dobrze oczyszcza skórę głowy

Najlepiej po prostu przekonać się na własnej głowie!

Jak zrobić szampon z sody?

 1. Wymieszaj sodę z wodą w proporcjach 1:3.
 2. Dostosuj ilość sody i wody do długości swoich włosów (jeśli masz długie włosy, możesz użyć np. 2 łyżek sody i 6 łyżek wody).
 3. Rozprowadź mieszankę na wilgotnych włosach i zostaw na 1-3 minuty.
 4. Dokładnie spłucz włosy.
 5. Spłucz włosy płukanką z octu jabłkowego, aby zamknąć łuski włosów, które są otwarte po użyciu sody.
 6. Spłucz włosy ponownie, letnią wodą.
 7. Stosuj ten zabieg regularnie i wypatruj spektakularnych efektów!

Uwaga! Jeśli masz delikatne, cienkie włosy lub wrażliwą skórę głowy, soda może cię podrażniać. Jeśli chcesz wypróbować zabieg z sodą, zmniejsz proporcje sody w stosunku do wody i koniecznie pamiętaj o zamknięciu łusek włosów po myciu!