Ten produkt, który na pewno masz w domu, pomoże Ci zwalczyć aż 10 włosówych problemów!

0

Nasze włosy kochają naturalną pielęgnację. Natura wie co robi! Produkty pozbawione chemicznych składników, które nasz organizm przyswaja z łatwością są zazwyczaj łatwo dostępne i niedrogie. Naturalna pielęgnacja ma więc same zalety! Oczywiście musimy pamiętać o tym, aby dobrać ją odpowiednio do naszego typu włosów czy cery i przeprowadzić próby uczuleniowe zanim przejdziemy do właściwych zabiegów. Jednak jeśli poświęcimy trochę czasu na zebranie informacji i testowanie kolejnych naturalnych sposobów pielęgnacji, na pewno w końcu trafimy na ten idealny, który sprawdzi się w 100%!

Za chwilę poznacie jeden z takich ogólno dostępnych, niedrogich produktów, którego zastosowanie pozwoli wam wyeliminować aż 10 problemów związanych z włosami! Co to takiego? Ocet jabłkowy!

Ocet stosujemy w formie płukanki lub wcierki:

Płukanka

Zmieszaj litr letniej wody (najlepiej przegotowanej lub przefiltrowanej) z łyżką octu. Tą mieszanką spłukuj włosy po umyciu.

Wcierka

Zmieszaj ocet z wodą w proporcjach 1:1 (możesz też w zależności od potrzeb bardziej rozrzedzić ocet). Powstałą mieszankę wcieraj w skórę głowy na 15 minut przed myciem.

Jak działa ocet na nasze włosy?

  1. Nabłyszcza! Regularne stosowanie płukanki octowej sprawi, że staniesz się posiadaczką lśniącej tafli.
  2. Oczyszcza z sebum i osadów pochodzących z twardej wody, które nadbudowały się na naszych włosach.
  3. Zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu! Aby ograniczyć przetłuszczanie się włosów, raz w tygodniu stosuj wcierkę octową. Częstotliwość używania płukanki dostosuj indywidualnie, obserwując reakcję włosów.
  4. Równoważy poziom pH włosów, podniesiony przez stosowanie nieodpowiednich, inwazyjnych kosmetyków i zabiegów.
  5. Działanie antybakteryjnie! Wcierka octowa odkaża skórę głowy, działa też przeciwgrzybiczo.
  6. Zamyka łuski włosa, dzięki czemu pomaga utrzymać we wnętrzu włosa wilgoć.
  7. Ułatwia rozczesywanie. Zamknięte łuski włosa sprawiają, że włosy są gładsze, nie plączą się i rozczesują o wiele łatwiej.
  8. Pomaga w walce z łupieżem. Odkażające i nawilżające działanie octu pomoże nam zażegnać ten uciążliwy problem.
  9. Łagodzi stany zapalne, przyspiesza gojenie, łagodzi świąd.
  10. Dociąża puszące się końcówki.

Zobacz jak wiele możesz zyskać używając najzwyklejszego octu jabłkowego! Jeśli jeszcze nie masz go w domu, koniecznie dopisz go do listy zakupów.