Ten jeden zaskakujący produkt sprawi, że Twoje włosy będą rosnąć jak szalone!

0
foto:Comaniciu Dan/shutterstock.com

Która z nas nie marzy o długich, lśniących włosach? Czasami, zmęczone żmudnym procesem zapuszczania, próbujemy pomóc naturze, stosując wcierki, odżywki, suplementy i różne inne specyfiki na porost włosów. Produkty tego typu są zazwyczaj dość drogie i nie zawsze skuteczne – ich używanie często może się skończyć jedynie rozczarowaniem. Czy istnieje więc sprawdzony, łatwo dostępny i niedrogi sposób na przyspieszenie wzrostu włosów? Tak, istnieje! Będziesz zaskoczona… Masz w swoim domu produkt, który sprawi, że twoje włosy będą rosnąć jak szalone. To… cebula!

Tak, cebula! To niepozorne warzywo, którego często unikamy z racji nieprzyjemnego zapachu, potrafi zdziałać cuda, jeśli chodzi o przyrost włosów. Jak to możliwe?

Za cudowne właściwości cebuli odpowiadają dwie substancje: siarka (która jest budulcem włosów oraz działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i łagodząco) i kwercetyna (która jest silnym antyoksydantem i działa przeciwzapalnie). Badania dowodzą, że połączenie tych dwóch składników sprawia, że nasze włosy rosną w zaskakującym tempie!

1Jak stosować cebulę na włosy?

Najwygodniej jest stosować na skórę głowy sok z cebuli. Możemy go pozyskać blendując cebulę i wyciskając przez lnianą ściereczkę, lub po prostu za pomocą sokowirówki.

Sok z cebuli wcieramy w skórę głowy przed każdym myciem i zostawiamy na minimum 30 minut.

2Jak pozbyć się zapachu cebuli?

Zapach cebuli  może być dla wielu osób przeszkodą i zniechęcać do używania cebulowej wcierki. Możemy jednak z łatwością wyeliminować ten problem, spłukując włosy po myciu płukanką z octu jabłkowego, wzbogaconą o kilka kropel dowolnego olejku eterycznego.

3Jak szybko będą widoczne efekty?

Wysyp nowych włosków zobaczymy już po miesiącu regularnego używania!

Odważycie się spróbować?