Sposoby na przesuszone włosy

0
foto: Comaniciu Dan/shutterstock.com

Na co dzień poddajemy nasze włosy wielu zabiegom, mającym za zadanie poprawić ich wygląd – suszymy je, stylizujemy, czeszemy, farbujemy… To wszystko sprawia, że wyglądamy dobrze, jednak jeśli nie stosujemy przy tym odpowiedniej pielęgnacji, nasze włosy będą z tygodnia na tydzień w słabszej kondycji. Często zapominamy, że kluczem do pięknego wyglądy fryzury są zdrowe, mocne włosy i zdarza się, że zabiegi pielęgnacyjne stosujemy raz na jakiś czas, kiedy nam się przypomni.

Codzienne zabiegi stylizacyjne przy braku regularnej pielęgnacji sprawiają, że nasze włosy stają się przesuszone – puszą się, wykruszają, łamią i rozdwajają na końcach. Jak temu zaradzić? Najlepszym wyjściem jest oczywiście regularna pielęgnacja, ale jeśli już za późno na zapobieganie i twoje włosy już są przesuszone – poznaj nasze sposoby na doprowadzenie ich do ładu!

1Podcinanie końcówek

foto: Photology1971/shutterstock.com

Mocno zniszczonych końców nie da się przywrócić do stanu wyjściowego. Nie posklejasz rozdwojonych końcówek, nawet jeśli reklamy kosmetyków mówią co innego. Jedynym wyjściem jest podcięcie włosów! Nawet kilka centymetrów sprawi, że twoje włosy odżyją.

2Ograniczenie urządzeń do stylizacji

foto: hammett79/shutterstock.com

Niestety stylizacja na gorąco to jest to co szkodzi naszym włosom najbardziej. Daj włosom odetchnąć – na jakiś czas zrezygnuj z używania prostownicy i lokówki. Będą ci za to wdzięczne.

3Ograniczenie kosmetyków do stylizacji

foto: puhhha/shutterstock.com

Tony lakierów, pianek, żeli i tym podobnych obciążają nasze włosy, utrudniają odżywkom dostęp do nich i na dłuższą metę potęgują przesuszanie. Ogranicz kosmetyki do stylizacji. Zamiast tego spróbuj olejków, żelu lnianego, poszukaj sposobów na stylizację włosów bez użycia ciepła, której efekty będą długotrwałe nawet jeśli nie zużyjesz pół butelki lakieru.

4Nawilżanie

To jest to, czego potrzebują przesuszone włosy. Zainwestuj w dobre odżywki i maski nawilżające, stosuj je po każdym myciu.

5Ograniczenie koloryzacji

foto: shutterstock.com

Jeśli regularnie farbujesz włosy na pewno ciężko byłoby ci z tego zrezygnować. Zastanów się jednak, czy nie wystarczy mniej inwazyjna koloryzacja ton w ton, szampony koloryzujące lub henna, które nie uszkodzą twoich włosów w takim stopniu jak tradycyjna farba.

6Łagodne kosmetyki

foto: Thana Thanadechakul/shutterstock.com

Ogranicz używanie silnie oczyszczających kosmetyków na co dzień. Mocny szampon wystarczy ci raz w tygodniu. Do codziennej pielęgnacji używaj kosmetyków, które nie zawierają silnych detergentów i mają jak najłagodniejszy skład. Pomocne mogą okazać się szampony dla dzieci. Unikaj też alkoholu w składzie kosmetyków.

7Ochrona

Przesuszone włosy wymagają szczególnej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Oprócz dogłębnego odżywiania, pamiętaj o zabezpieczaniu włosów za pomocą odżywek bez spłukiwania, olejków czy serum z zawartością silikonów. Wychodząc na słońce pamiętaj o kosmetykach z filtrem lub nakryciu głowy. Zimą chowaj włosy pod czapką i szalikiem.

8Regularność

foto: kazmulka/shutterstock.com

I pamiętaj – w pielęgnacji włosów liczy się regularność! Nie poddawaj się, a upragnione efekty w końcu przyjdą.