Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

0
foto: YuriyZhuravov/shutterstock.com

Niemal każda z nas na pewnym etapie życia ma ochotę choćby na chwilę stać się blondynką. I to najlepiej jasną blondynką – platynową, popielatą, złotą, w zależności od preferencji. Mimo, że niewiele kobiet rodzi się z włosami w kolorze jasnego blondu (który i tak ciemnieje z wiekiem), naturalne blondynki i tak mają ułatwioną sprawę – w ich przypadku wystarczy lekko rozjaśnić włosy, czasem nawet niekoniecznie na całej długości. Dla brunetek rozjaśnianie włosów jest już większym wyzwaniem, a utrzymanie koloru, walka z odrostami i regeneracja po inwazyjnej dekoloryzacji to naprawdę ciężka praca. Jednak wcale nas to nie zniechęca i odważnie spełniamy nasze marzenia o blond włosach.

Żeby rozjaśniane włosy prezentowały się efektownie i pozostały zdrowe i pełne blasku, musimy poświęcić im naprawdę sporo uwagi. Jak więc pielęgnować rozjaśniane włosy aby odwdzięczyły się pięknym wyglądem?

1Mycie

foto: ipag collection/shutterstock.com

Rozjaśniane włosy są podatne na uszkodzenia, łamliwe i suche. Aby chronić je przed dodatkowo wysuszającym działaniem szamponów oczyszczających dobrze jest przed myciem nałożyć na włosy odżywkę i dopiero potem użyć szamponu. Jeśli chodzi o sam szampon, najlepiej wybierać delikatne kosmetyki, np. z serii dla dzieci.

2Odżywianie

foto: gpointstudio/shutterstock.com

To bardzo istotny punkt pielęgnacji rozjaśnianych włosów. Zwykła odżywka może tu nie wystarczyć! Najlepszym rozwiązaniem będą maski – zarówno te sklepowe (do włosów suchych i rozjaśnianych) jak i domowe. Maski stosujemy co najmniej raz w tygodniu, nakładając na minimum pół godziny przed myciem. Włosy pokryte maską owijamy folią i zakładamy czapkę, żeby stworzyć środowisko jak najbardziej sprzyjające działaniu maski.

3Olejowanie

foto: kazmulka/shutterstock.com

Rozjaśniane włosy lubią olejowanie na mokro. Możemy nakładać oleje na zwilżone włosy przed myciem, lub wcierać kilka kropel po myciu.

4Ochrona końcówek

foto: rubchikovaa/shutterstock.com

Końcówki włosów rozjaśnianych są o wiele bardziej podatne na rozdwajanie się i kruszenie. Dlatego po każdym myciu powinnyśmy je zabezpieczać – wcierając w nie kilka kropel olejku lub serum ochronnego.

5Suszenie

foto: Gladskikh Tatiana/shutterstock.com

Najlepiej jest unikać suszenia rozjaśnianych włosów suszarką, jeśli jednak nie mamy innego wyjścia, używajmy letniego strumienia powietrza, żeby dodatkowo nie przesuszyć włosów.

6Stylizacja

foto: Justaman/shutterstock.com

Idealnym wyjściem byłaby całkowita rezygnacja ze stylizacji na gorąco. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, pamiętajmy o stosowaniu jak najniższych temperatur i oczywiście kosmetyków termoochronnych!

7Utrzymanie koloru

foto: HandmadePictures/shutterstock.com

Żeby zachować chłodny odcień blondu możemy stosować co kilka myć specjalne płukanki i szampony. O wiele łatwiej jest utrzymać ciepły odcień, ale jeśli chcemy go dodatkowo podkręcić, możemy spłukiwać włosy płukankami z miodu lub rumianku.

Jak widzicie pielęgnacja włosów rozjaśnianych nie jest łatwa! Ale warto się poświęcić, żeby zachwycać piękną, zdrową taflą blond włosów!