Pielęgnacja włosów farbowanych

0
foto: schankz/shutterstock.com

Czy włosy farbowane wymagają specjalnej pielęgnacji? Oczywiście! W końcu chcemy, żeby nasz nowy, wymarzony kolor pozostał z nami jak najdłużej, prawda? Stosując odpowiednio dobraną pielęgnację możemy przedłużyć trwałość koloru, warto więc zaopatrzyć się we właściwe kosmetyki i zaplanować zabiegi.

Co może nam pomóc w przedłużeniu trwałości koloru?

1Właściwe mycie

foto: Goncharov_Artem/shutterstock.com

Delikatne szampony bez silnych detergentów sprawią, że kolor nie będzie wypłukiwał się tak szybko. Dodatkowo przed myciem warto zabezpieczyć włosy odżywką, rozprowadzając ją na całej ich długości, a następnie umyć skórę głowy szamponem i spłukać. Włosy na długości zostaną oczyszczone pianą podczas spłukiwania.

2Odżywianie

foto: Alliance/shutterstock.com

Nakładanie odżywki po każdym myciu jest jak najbardziej wskazane, musimy jednak unikać pewnych składników, które mogą przyspieszać wypłukiwanie się koloru. Należą do nich: drożdże, cytryna i proteiny (zwłaszcza w pierwszym tygodniu po farbowaniu). Nakładając zarówno odżywki jak i maski, obserwujmy nasze włosy – jeśli zauważymy niepożądane efekty w postaci utraty intensywności koloru – to znak, że trzeba zmienić kosmetyk.

3Zakwaszanie

foto: Yulia von Eisenstein/shutterstock.com

Istotny element po farbowaniu włosów. Służą temu odżywki dołączone do pudełek z farbą, dlatego bardzo ważne jest, aby tą odżywkę po farbowaniu nałożyć. Aby dodatkowo zabezpieczyć włosy przed utratą koloru, możemy zastosować lekką płukankę octową (i powtarzać ją raz na jakiś czas, np. raz w tygodniu).

4Ochrona

foto: Yiennoor/shutterstock.com

Farbowane włosy nie muszą bać się silikonów w składach kosmetyków, zwłaszcza w odżywkach bez spłukiwania. Silikonowa otoczka, która osadzi się na włosach będzie chronić je przed czynnikami zewnętrznymi i w dodatku pomoże nam utrzymać dłużej efekty koloryzacji.

5Filtry

foto: Alliance/shutterstock.com

Włosy mają tendencję do blaknięcia pod wpływem promieni słonecznych. Aby temu zapobiec stosujmy kosmetyki z filtrami i nośmy nakrycia głowy.