Olejowanie włosów – jak zacząć?

0
foto:MarynaPleshkun/shutterstock.com

Olejowanie jest już od jakiegoś czasu jedną z najpopularniejszych metod pielęgnacji włosów. Nawet jeśli sama jeszcze go nie próbowałaś, z pewnością słyszałaś o nim od koleżanek, lub czytałaś w internecie. Może więc czas wypróbować olejowanie na własnej głowie? Jeśli nie wiesz jak się za to zabrać, czytaj dalej. Za chwilę dowiesz się wszystkiego o olejowaniu!

1Co to jest olejowanie?

To po prostu nakładanie wybranego oleju na włosy (czasem też na skórę głowy, w zależności od potrzeb).

2Po co olejować włosy?

Nic tak nie wzmocni naszych włosów jak oleje! Jeśli będziemy wykonywać zabiegi systematycznie, naszym oczom ukażą się efekty w postaci zdrowych, mocnych, odżywionych, lśniących włosów.

Już po kilku zastosowaniach oleju zobaczymy, że nasze włosy są lepiej dociążone, gładsze i nie plączą się.

3Jak wybrać olej?

Zacznij swoją przygodę z olejowaniem od wykorzystania tego co masz w kuchni. Oliwa z oliwek, olej słonecznikowy? Świetnie, będą idealne na początek. Kiedy już oswoisz się z olejowaniem i nabierzesz ochoty na eksperymenty, na rynku dostępna jest cała masa przeróżnych olejów. Wypróbuj kilka, żeby znaleźć ten, który będzie idealny dla ciebie.

4Jak nakładać olej na włosy?

Do wyboru mamy dwa sposoby – na sucho i na mokro. W obu przypadkach po prostu nakładamy porcję oleju na włosy. Odpowiednią ilość oleju musisz wybrać sama, metodą prób i błędów. Testuj różne sposoby i obserwuj reakcje swoich włosów.

5Jak długo trzymać olej na włosach?

Najlepiej zmyć olej po kilku godzinach. Jeśli brak ci czasu – niech to będzie przynajmniej godzina.

6Jak zmyć olej z włosów?

Po prostu – szamponem. Jeśli chcesz mieć pewność, że olej zostanie zmyty dokładnie, zanim umyjesz włosy nałóż na nie maskę i zostaw na kilka minut. Po umyciu włosów ponownie nałóż na nie lekką maskę nawilżającą.

7Jak często olejować włosy?

Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sama – obserwuj reakcje swoich włosów na oleje, eksperymentuj z ilością, częstotliwością i metodą nakładania. Po kilku próbach na pewno sama zobaczysz co sprawdza się na twoich włosach najlepiej.