Olej z pestek winogron – twoje włosy go pokochają!

0
foto:joannawnuk/shuttersock.com

Moda na stosowanie olejów w pielęgnacji włosów trwa w najlepsze. Czy ty również, ogarnięta szałem olejowania włosów, testujesz coraz to nowe oleje i olejki? U mnie, po przetestowaniu oliwy z oliwek, oleju arganowego, kokosowego i lnianego przyszła pora na olej z pestek winogron i to o nim chcę wam dziś opowiedzieć.

Olej z pestek winogron jest niezwykle bogaty w kwasy tłuszczowe, a zawartość kwasu linolowego wynosi aż do 80%! Jest również jednym z najsilniej działających antyoksydantów – redukuje liczbę wolnych rodników i wzmacnia odpornośc organizmu.

Olej z pestek winogron jest jednym z delikatniejszych olejów – jego konsystencja jest lekka, dzięki czemu nie obciąża włosów, lecz sprawia, że są dobrze nawilżone, miękkie i elastyczne, a w dodatku niesamowicie gładkie.  Olej może być bez obaw stosowany przez blondynki – nie ma wpływu na kolor włosów.

Jak stosować olej z pestek winogron w pielęgnacji włosów?

Jeśli masz już jakieś doświadczenia z olejowaniem, na pewno wiesz, w jaki sposób oleje służą twoim włosom najlepiej. Olej możemy wcierać w końcówki na sucho lub na mokro, godzinę przed myciem lub nawet na całą noc. Możesz też podgrzać olej lekko przed nałożeniem, a także sprawdzić jak działa wmasowany w skórę głowy. Zachęcam cię do testowania i eksperymentowania – metodą prób i błędów na pewno odnajdziesz sposób najkorzystniejszy dla siebie. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością oleju – wystarczy kilka kropli roztartych w dłoniach i wmasowanych we włosy. Włosy w żadnym wypadku nie powinny ociekać olejem.

Gdzie kupić olej z pestek winogron?

Rozejrzyj się za nim w większych marketach, sklepach ze zdrową żywnością i na bazarach.

Czy miałyście już okazję testować olej z pestek winogron? Jak się u was sprawdził?