Naturalne nawilżenie – płukanka z kwiatu lipy

0
foto:NatalyaMatveeva/shutterstock.com

Zdarza wam się popijać herbatkę z lipy, żeby złagodzić objawy przeziębienia, anginy, zapalenia gardła? Łagodzenie objawów choroby to tylko część właściwości naparu z kwiatów lipy. Oprócz tego ma działanie uspokajające i wspiera pracę naszego układu pokarmowego. A czy wiecie jak napar z kwiatów lipy wpływa na nasze włosy?

Na skutek zalania wrzątkiem, kwiatostan lipy uwalnia śluz, który cudownie nawilża włosy, zmiękcza je i uelastycznia. W dodatku napar z lipy pomaga nam zwalczyć łupież i łagodzi podrażnienia skóry głowy.

1Jak przygotować płukankę z lipy?

W czerwcu najlepiej użyć do tego świeżych kwiatów lipy, które przyniosą nam najlepsze efekty. Garść kwiatów zalewamy wrzątkiem, po 15 minutach odcedzamy, studzimy i spłukujemy włosy po myciu.

Jeśli natomiast świeże kwiaty lipy są poza naszym zasięgiem, wykorzystajmy suszone – samodzielnie, lub kupione w sklepie z ziołami. 2 łyżki suszu zalewamy wrzątkiem, po 15 minutach odcedzamy, studzimy i spłukujemy włosy.

2Jakie efekty przyniesie nam płukanie włosów naparem z lipy?

Włosy będą miękkie, łatwe do rozczesania i nawilżone. W dodatku, przy regularnym stosowaniu, napar z lipy nada naszym włosom złocisty odcień.