Naturalna maseczka przyspieszająca porost włosów

0

Długie włosy są marzeniem niejednej z nas. Zapuszczamy je latami, pielęgnujemy i wyczekujemy każdego kolejnego centymetra. O ile łatwiej byłoby nam, gdyby istniały magiczne sposoby przyspieszające wzrost włosów! Niestety w tym wypadku żadne czary nie działają, trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać. Są jednak pewne sposoby, dzięki którym możemy nieco przyspieszyć cały proces i szybciej cieszyć się widocznymi efektami przyrostu włosów. Mowa o domowych sposobach, wykorzystujących skarby natury! Poznacie dziś przepis na maseczkę przyspieszającą porost włosów, której receptura jest od lat przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Do wykonania maseczki potrzebne będą:

  • olej kokosowy,
  • olej rycynowy,
  • witamina E w kapsułkach,
  • liść aloesu.
  1. Zaczynamy od nacięcia liścia aloesu, aby dostać się do znajdującego się w nim żelu. Wcieramy żel w skórę głowy (najlepiej wcierać go bezpośrednio z liścia, w ten sposób ani kropelka drogocennego żelu się nie zmarnuje).
  2. Następnie mieszamy łyżeczkę olejku rycynowego z dwiema łyżeczkami oleju kokosowego i zawartością kapsułki z witaminą E.
  3. Przez kilka minut podgrzewamy powstałą miksturę w kąpieli wodnej po czym wmasowujemy w skórę głowy.
  4. Po nałożeniu mieszanki przez kilka minut wykonujemy masaż skóry głowy – pobudzi to jej ukrwienie i wzmocni działanie maski.

Zabieg powtarzaj kilka razy w tygodniu i wyczekuj efektów!