Metoda OMO – co to takiego?

0
foto:NotarYES/shutterstock.com

Jeśli zdarza ci się poszukiwać w internecie porad dotyczących pielęgnacji włosów, na pewno spotkałaś się z określeniem “mycie włosów metodą OMO”. Jest to metoda mycia włosów, która pozwala na dokładne oczyszczenie włosów w miejscu, gdzie tego najbardziej potrzebują, czyli przy nasadzie, przy jednoczesnej ochronie końcówek przed mocnym działaniem szamponu. A jak to wygląda w praktyce?

OMO to po prostu skrót: odżywka – mycie – odżywka. Jak widzisz już samo rozwinięcie skrótu wyjaśnia na czym tak naprawdę polega metoda OMO, ale przejdźmy sobie proces mycia włosów tą metodą krok po kroku.

1Krok 1

Zwilżamy włosy.

2Krok 2

Nakładamy odżywkę mniej więcej od połowy włosów. Tutaj może to być dowolna odżywka, nawet ta nielubiana, która stoi w łazience i się kurzy. W tej chwili nie chodzi bowiem o odżywienie włosów, lecz o ich ochronę przed wysuszającym działaniem szamponu.

3Krok 3

Podczas gdy końce włosów pokryte są odżywką, myjemy skórę głowy i włosy u nasady szamponem.

4Krok 4

Spłukujemy porządnie włosy, żeby pozbyć się resztek szamponu i odżywki.

5Krok 5

Ponownie nakładamy odżywkę (lub maskę), tym razem taką, która odżywi, wzmocni i nawilży włosy. Dobrze jest potrzymać ją na włosach przynajmniej 10 minut.

6Krok 6

Spłukujemy włosy i zrobione! Teraz możemy zabezpieczyć końce odżywką bez spłukiwania lub ochronnym serum.

U kogo sprawdzi się metoda OMO?

Będą z niej zadowolone przede wszystkim osoby o włosach suchych, rozjaśnianych, farbowanych, a także cienkich i delikatnych. Jednak tak naprawdę dobrze jest stosować ją w każdym przypadku, niezależnie od rodzaju włosów – końcówki będą nam wdzięczne za taką ochronę!