Krzemionka pomoże ci uzyskać wymarzoną objętość!

0
foto: Quality Stock Arts/shutterstock.com

Krzemionka, czyli tlenek krzemu, jest półproduktem często stosowanym w kosmetykach pielęgnacyjnych. Jej lekka konsystencja ułatwia rozprowadzanie kremów i fluidów, zdolność pochłaniania sebum jest niezastąpiona w kosmetykach do cery przetłuszczającej się a jej drobinki zawarte w peelingach i pastach do zębów ułatwiają czyszczenie. W pielęgnacji włosów i skóry głowy krzemionka wykazuje właściwości wzmacniające, a także przedłuża świeżość włosów i ułatwia nam uzyskanie objętości.

Chcąc skorzystać z dobroczynnych właściwości krzemionki nie musimy wcale przetrząsać drogerii w poszukiwaniu kosmetyków, mających ją w składzie. Wystarczy przejść się do apteki i za kilka złotych kupić krzemionkę w czystej postaci, gotową aby dodać ją do ulubionych kosmetyków.

Jak stosować krzemionkę, aby przedłużyć świeżość włosów i nadać im objętości?

To bardzo proste.

1Sposób 1:

foto: Maryna Pleshkun/shutterstock.com

Po umyciu i wysuszeniu włosów wcieramy odrobinę krzemionki w skórę głowy. Wykonujemy delikatny masaż, po czym wyczesujemy nadmiar krzemionki.

2Sposób 2:

foto: AnikaNes/shutterstock.com

Mieszamy odrobinę krzemionki z wcierką do włosów i tak uzyskany roztwór wcieramy w skórę głowy po myciu.

Oba sposoby zapewnią nam pełną objętości fryzurę uniesioną u nasady. Koniec z przyklapniętymi, przetłuszczającymi się włosami!