Jak szybko zapuścić włosy?

0
foto:Tom Wang/shutterstock.com

Zapuszczanie włosów to nie taka prosta sprawa. Jeśli nie zależy nam na szybkim uzyskaniu długości, możemy po prostu zostawić włosy samym sobie – i niech sobie rosną. Jeśli jednak zależy nam na jak najszybszym zapuszczeniu włosów, możemy zastosować cały szereg zabiegów, dzięki którym szybciej osiągniemy upragnioną długość. Z tego artykułu dowiecie się co robić, aby szybko zapuścić włosy!

1Ochrona włosów

Przede wszystkim musimy robić wszystko, aby chronić nasze włosy przed uszkodzeniami. Inaczej będą się łamać i wykruszać, a my nie uzyskamy wymarzonego efektu długich, lśniących, zdrowych włosów. Jak chronić włosy przed uszkodzeniami?

 • delikatne rozczesywanie – nie szarpiemy i nie wyrywamy włosów. Rozczesujemy je delikatnie, grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach lub szczotką z naturalnego włosia.
 • nie czeszemy włosów na mokro – mokre włosy są wyjątkowo podatne na uszkodzenia.
  związujemy włosy na noc – luźny warkocz lub koczek sprawi, że włosy nie będą się plątać i kruszyć podczas pocierania głową o poduszkę.
 • termoochrona – jeśli stylizujemy włosy na gorąco nigdy nie zapominajmy o użyciu kosmetyku ochronnego!
 • ochrona przed słońcem, zimnem, wiatrem – musimy polubić się z nakryciami głowy. Latem pamiętajmy o kosmetykach z filtrem a w wietrzne dni związujmy włosy.

2Odpowiednia dieta

Odżywianie włosów od wewnątrz jest równie ważne co ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Zadbajmy o to, aby nasza dieta była zrównoważona, bogata w witaminy i minerały i zdrowe tłuszcze. Możemy dodatkowo stosować suplementy i witaminy. Pamiętajmy też o piciu wody i naparów ziołowych (przede wszystkim z pokrzywy i skrzypu polnego), które wspomogą nas w walce o długie, zdrowe włosy.

3Kosmetyki

Dobór odpowiednich kosmetyków jest niezwykle istotny, jeśli chcemy aby nasze włosy rosły i zachowały dobrą kondycję. Traktujmy nasze włosy delikatnie – na co dzień używajmy łagodnych szamponów, pamiętajmy o odżywianiu włosów po każdym myciu i głębszej regeneracji przynajmniej raz w tygodniu. Oprócz tego możemy wypróbować kosmetyki przyspieszające porost włosów – wcierki, szampony i odżywki tego typu znajdziemy bez problemu w każdej drogerii.

4Naturalne metody przyspieszania wzrostu włosów

Powszechnie wiadomo, że naturalne sposoby pielęgnacji są sprawdzone i skuteczne. Czemu by nie wykorzystać ich w celu przyspieszenia wzrostu włosów? Oto kilka przydatnych przepisów:

 • wcierka z kozieradki – łyżeczkę zmielonych ziarenek kozieradki zalewamy wrzątkiem. Czekamy aż napar ostygnie, przecedzamy go i wcieramy w skórę głowy. Dla najlepszych efektów należy używać wcierki codziennie.
 • wcierka z cebuli – blendujemy cebulę i przez lnianą ściereczkę wyciskamy z niej sok. Wcieramy sok w skórę głowy na przynajmniej 30 minut przed każdym myciem.
 • płukanka z pokrzywy – świeżą lub suszoną pokrzywę zalewamy wrzątkiem, studzimy i tak powstały napar używamy do ostatniego płukania po myciu włosów.
 • płukanka rozmarynowa – gałązkę rozmarynu zalewamy wrzątkiem, przestudzonym naparem płuczemy włosy po każdym myciu.
 • wcierka z czarnej rzepy – ścieramy rzepę na tarce, wyciskamy z niej sok (najwygodniej zrobić to przez lnianą ściereczkę) i wcieramy go w skórę głowy na przynajmniej 30 minut przed myciem. Im częściej będziemy stosować wcierkę tym szybciej zauważymy efekty.

Jak widzicie zapuszczanie włosów wymaga od sporego poświęcenia – musimy włożyć sporo pracy i wykazać się nie lada cierpliwością, jeśli chcemy jak najszybciej uzyskać lśniącą taflę długich włosów. Jednak według nas efekty są zdecydowanie warte każdego poświęcenia! A wy co o tym myślicie?