Jak olejować włosy?

0
foto: Juanamari Gonzalez/shutterstock.com

Olejowanie już od jakiegoś czasu jest jedną z najpopularniejszych metod pielęgnacji włosów. Dzięki ogromnemu wyborowi olejów, każda z nas może znaleźć ten idealny dla swoich włosów, a prostota tego zabiegu sprawia, że poradzi sobie z nim każda, nawet najbardziej początkująca włosomaniaczka.

Obecnie większość z nas słyszała już o olejowaniu i z powodzeniem je stosuje. Jeśli jednak olejowanie jest dla ciebie nowością, na pewno po lekturze tego artykułu będziesz już wiedziała jak się za nie zabrać.

1Co to jest olejowanie?

foto: progressman/shutterstock.com

To po prostu aplikowanie oleju na włosy, czy to na całej ich długości, czy tylko na końce, czy na skórę głowy.

2Co daje nam olejowanie?

foto: Trifonov Igor/shutterstock.com

Olejowanie włosów to same korzyści. Cała gama składników odżywczych zawartych w olejach wnika do wewnątrz włosów i cebulek, odżywiając je, wzmacniając i regulując ich pracę. Włosy stają się sprężyste, elastyczne i błyszczące.

3Jak zabrać się za olejowanie?

foto: Dmitri Ma/shutterstock.com

Przede wszystkim  najpierw należy oczyścić włosy z nadbudowanych substancji, takich jak silikony. Używamy do tego szamponu oczyszczającego. Po zastosowaniu szamponu tego typu niezbędne będzie zastosowanie maski lub odżywki nawilżającej.

4Jak nakładać olej na włosy?

foto: Maryna Pleshkun/shutterstock,com

Olejować można zarówno suche jak i mokre włosy – wybór metody należy do ciebie. Olejek nakładamy na włosy na długości lub same końce, możemy również stosować go na skórę głowy. Sama musisz dojść do tego, co sprawdzi się u ciebie najlepiej.

Olej pozostawiamy na włosach kilka godzin, a nawet całą noc. Aby ułatwić zmycie olejów z włosów, możemy nałożyć na nie maseczkę, dosłownie na kilka minut, a następnie umyć szamponem. Po zmyciu oleju nakładamy ponownie lekką maskę lub odżywkę.

5Jak często olejować włosy?

foto: Linda Shutoff/shutterstock.com

Im bardziej zniszczone tym częściej. Musimy pamiętać, że tylko regularnie wykonywane zabiegi przyniosą efekty.

Wiecie już jak rozpocząć swoją przygodę z olejowaniem włosów. Jeśli nie wiecie jaki olej wybrać na początek, spróbujcie tego, który macie w kuchni! Kiedy już oswoicie się z olejowaniem, czeka na was cała gama przeróżnych naturalnych olejów, które warto przetestować w poszukiwaniu tego idealnego.