Jak ochłodzić ciepły kolor włosów?

0
foto: Artmim/shutterstock.com

Problem wypłukiwania się chłodnego odcienia włosów znają przede wszystkim blondynki. Często już po tygodniu czy dwóch od wizyty u fryzjera, piękny popielaty blond zaczyna połyskiwać ciepłymi odcieniami, przez co traci sporo ze swojego uroku. Czy da się temu zaradzić, bez odwiedzania fryzjera co dwa tygodnie?

Najpopularniejszym sposobem na przywrócenie chłodnego odcienia włosów są fioletowe szampony i płukanki, które dostaniemy bez problemu w każdej drogerii. Kosmetyki te jednak mają to do siebie, że mogą przesuszać nasze włosy, a efekty jakie przynoszą nie zawsze są warte zachodu.

Na szczęście zamiast gotowych szamponów możemy  wykorzystać pewien domowy sposób na ochłodzenie koloru włosów. Pomoże nam w tym fiolet gencjanowy.

Co to takiego? Fiolet gencjanowy to substancja, którą dostaniemy w każdej aptece. Jest to produkt o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym i charakteryzuje się intensywnie fioletowym kolorem.

Jak wykorzystać fiolet gencjanowy do ochłodzenia koloru włosów?

Poznajcie 2 sposoby:

1Płukanka

Do miski pełnej wody wpuszczamy kroplę fioletu. Mieszamy dokładnie i spłukujemy tą mieszanką włosy po umyciu.

2Maska z fioletem gencjanowym

Wyciskamy porcję maski, jaką aktualnie mamy w domu na spodeczek i dodajemy do niej kroplę fioletu. Mieszamy dokładnie. Nakładamy maskę na mokre włosy i po kilku minutach spłukujemy dokładnie.

Oba te sposoby skutecznie wyeliminują ciepły odcień naszych włosów. Efekty utrzymają się do kilku myć. Musimy jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością fioletu – inaczej odcień naszych włosów zamiast chłodnego będzie po prostu fioletowy! Ale jeśli już zdarzyło ci się przedobrzyć i twoje włosy połyskują na fioletowo – nie martw się! Po kilku dniach wszystko wróci do normy.