Jak nakładać maski do włosów?

0

Żeby włosy były mocne, zdrowe i lśniące, musimy je dobrze odżywiać. Nic nowego, prawda? Odżywki i maski do włosów są produktami ogólnodostępnymi i w każdej drogerii mamy ich do wyboru pod dostatkiem. Już małe dziewczynki wiedzą, że o włosy trzeba dbać, żeby odwdzięczyły się nam pięknym wyglądem. To wszystko są oczywiste stwierdzenia, które nikogo już nie zaskoczą. No dobrze, musimy więc regularnie używać odżywek i masek. Ale czy na pewno wiemy jak to robić? Czy zastanowiłyście się kiedyś, czy nakładacie odżywkę w odpowiedni sposób? Czy wiecie, że niewłaściwe stosowanie produktów pielęgnacyjnych może nie przynieść żadnej poprawy w kondycji włosów? Warto zwrócić uwagę zarówno na sposób nakładania kosmetyku jak i na czas jego trzymania na włosach, bo tylko dzięki przestrzeganiu tych zasad jesteśmy w stanie uzyskać pożądane efekty.

Być może dla wielu osób jest to banalna rzecz, jednak jest na tyle istotna, że każda z nas powinna się o tym dowiedzieć. Odpowiedzmy więc sobie na pytanie:

Jak nakładać maski do włosów?

  1. Po myciu odsącz włosy z nadmiaru wody. Powinny być wilgotne lecz nie ociekające.
  2. Nałóż odpowiednią ilość maski – tak, żeby całe włosy były pokryte jej cienką warstwą.
  3. Zachowaj odstęp od skóry głowy. Maska nałożona przy nasadzie włosów może je obciążyć i spowodować szybsze przetłuszczanie.
  4. Rozczesz delikatnie włosy palcami lub grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Pamiętaj, że mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia więc w żadnym wypadku ich nie szarp. Delikatne rozczesanie pomoże rozprowadzić maskę równomiernie we włosach.
  5. Zostaw maskę na włosach na przynajmniej 20 min. Możesz podkręcić jej działanie owijając włosy folią i zakładając na to ręcznik lub czapkę – odżywki lepiej pracują w cieple.
  6. Po upływie właściwego czasu spłucz włosy letnią wodą – nie używaj już szamponu!

Maski możesz nakładać również przed myciem. Wystarczy około 30 minut wcześniej rozprowadzić maskę na włosach, owinąć folią i ręcznikiem. Myjąc włosy skup się przede wszystkim na skórze głowy, włosy na długości zostaną umyte pianą podczas spłukiwania, nie ma potrzeby pocierać ich dłońmi.

Czy ten sposób nakładania maski jest wam znany? A może macie swoje sprawdzone sposoby?