Jak dbać o włosy rozjaśniane?

0
foto: Phase4Studios/shutterstock.com

Włosy w pięknym odcieniu blondu są celem niejednej z nas, dlatego często decydujemy się na rozjaśnianie, dzięki któremu możemy cieszyć się wymarzonym efektem. Niestety rozjaśnianie, oprócz tego, że pomaga nam w prosty sposób zostać blondynkami, ma też sporo minusów! Przede wszystkim dekoloryzacja, nawet profesjonalnie wykonana, wyraźnie obniża kondycję naszych włosów, wiąże się bowiem z otwieraniem ich łusek i wypłukiwaniem naturalnego barwnika. Aby rozjaśniane włosy zachwycały nie tylko kolorem ale też zdrowym blaskiem, wymagają szczególnej pielęgnacji i troski.

Zobacz, co możesz zrobić dla swoich rozjaśnianych włosów. Będą ci za to wdzięczne!

1Zaprzyjaźnij się z olejami

foto: Xan/shutterstock.com

Regularne nakładanie oleju przed myciem sprawi, że włosy wzmocnią się, wygładzą i nabiorą blasku. Pamiętaj jednak, żeby odpowiednio wybrać olej do tych zabiegów – niektóre z olejów mają właściwości przyciemniające!

2Myj delikatnie, odżywiaj solidnie

foto: PhotoMediaGroup/shutterstock.com

Do mycia wybieraj jak najdelikatniejsze środki bez silnych detergentów. Dobrze będzie też przed myciem zabezpieczyć końce włosów odżywką. Pamiętaj o regularnym używaniu odżywek i masek! Aby dały włosom jak najwięcej, nakładaj je na minimum 30 minut, pod folię i ręcznik lub czapkę.

3Nie bój się silikonów

foto: Olesia Bilkei/shutterstock.com

Mimo, że zewsząd słychać ostrzeżenia przed silikonami w składach kosmetyków, rozjaśniane włosy mogą się z nimi polubić. Zawarte w odżywce silikony wygładzą włosy, ułatwią ich rozczesywanie i zabezpieczą je przed uszkodzeniami. Natomiast kilka kropel silikonowego serum, nałożonego na końcówki po myciu, uchroni je przed kruszeniem się i rozdwajaniem.

4Ostrożnie stylizuj

foto: hammett79/shutterstock.com

Unikaj wysokich temperatur! Susz włosy letnim strumieniem powietrza, staraj się nie używać prostownicy i lokówki. Jeśli już musisz wystylizować włosy na gorąco, pamiętaj o kosmetykach termoochronnych!

I przede wszystkim nie zrażaj się do rozjaśniania włosów, mimo że niesie ze sobą pewne ryzyko. Jeśli marzysz o pięknym blondzie – zrób to! Regularna, systematyczna pielęgnacja pozwoli ci cieszyć się zarówno pięknym odcieniem jak i zdrowymi, mocnymi włosami.