Jak dbać o włosy po koloryzacji ombre?

0
foto:adie_c/shutterstock.com

W jednym z poprzednich artykułów zdradzaliśmy wam sposoby pielęgnacji włosów farbowanych. Sposoby te jak najbardziej sprawdzą się w przypadku klasycznej koloryzacji, kiedy farbą pokrywamy całość włosów. Jednak koloryzacja typu ombre czy sombre rządzi się własnymi prawami – w końcu w tym przypadku rozjaśniamy tylko część włosów, podczas gdy reszta pozostaje w naturalnym kolorze lub nawet jest lekko przyciemniana. Jak więc odpowiednio dbać o włosy po koloryzacji ombre?

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, że po koloryzacji typu ombre nasze włosy będą wymagały specjalnej pielęgnacji i troski. Rozjaśnione końce będą osłabione i bardziej podatne na uszkodzenia, a my będziemy musiały włosy więcej wysiłku w to, aby włosy wyglądały zdrowo i ładnie. Oto, jak powinna wyglądać pielęgnacja, dzięki której zachowamy równowagę pomiędzy rozjaśnianymi i ciemniejszymi partiami włosów.

1Pielęgnacja włosów po koloryzacji typu ombre

Pielęgnację w tym przypadku musimy podzielić na pół i stosować inne zabiegi na górną i dolną część włosów.

2Mycie

Skórę głowy najzwyczajniej myjemy szamponem dostosowanym do jej potrzeb. Raz na jakiś czas używajmy mocniejszego szamponu oczyszczającego. Rozjaśnione końcówki wymagają za to szczególnego traktowania nawet podczas mycia. Szampony, które będą odpowiednie dla skóry głowy, mogą być zbyt mocno oczyszczające i wysuszające dla włosów rozjaśnianych. Dlatego zanim zabierzemy się za mycie szamponem, rozprowadźmy na zwilżonych końcówkach odrobinę odżywki, która ochroni nasze włosy przed mocnym działaniem szamponu.

3Odżywianie

Naturalne włosy nie wymagają szczególnie intensywnej ochrony czy pielęgnacji, wsłuchajmy się więc w ich potrzeby – od czasu do czasu zafundujmy skórze głowy głębsze odżywianie w postaci maski lub wcierki, ale na co dzień raczej nie nakładajmy na nią odżywek, żeby nie obciążyć cebulek i nie przyspieszyć przetłuszczania.

Rozjaśnione końce potrzebują intensywnego nawilżania. Nakładajmy na nie maskę lub odżywkę po każdym myciu.

4Ochrona

Rozjaśnione włosy są delikatne i podatne na uszkodzenia. Pamiętajmy więc, żeby po każdym myciu nałożyć na końcówki kilka kropli silikonowego serum ochronnego. Ułatwi ono rozczesywanie i zabezpieczy włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Żeby uniknąć wykruszania się włosów pamiętajmy również o związywaniu ich na noc w luźny warkocz lub koczek.

5Wygląd

Aby nasze ombre wyglądało cały czas jak po wyjściu z salonu, musimy od czasu do czasu ochładzać jego kolor – rozjaśniane włosy mają bowiem tendencję do żółknięcia. Co kilka dni używajmy specjalnego szamponu ochładzającego kolor włosów, lub stosujmy któryś z domowych sposobów: chabrową płukankę lub fioletową maskę.