Farbowanie włosów bez użycia farby – czy to możliwe?

0
foto:Ann Haritonenko/shutterstock.com

Tak jak wiele kosmetyków do pielęgnacji włosów możemy z powodzeniem zastąpić naturalnymi mieszankami domowej roboty, tak i w pewnym stopniu możliwa jest zmiana koloru włosów bez używania chemicznych farb. W tym przypadku również pomocne okazują się naturalne metody, a te jak wiadomo, są nie tylko skuteczne ale i bezpieczne dla naszych włosów! Naturalna koloryzacja brzmi niesamowicie zachęcająco. Chcecie dowiedzieć się jak ją przeprowadzić? Czytajcie dalej!

Naturalne metody rozjaśniania włosów

  • Rumianek

Suszony rumianek zalewamy wrzątkiem. Po wystygnięciu odcedzamy i używamy naparu do płukania włosów po myciu.

  • Sok z cytryny

Sok z cytryny możemy stosować samodzielnie lub w połączeniu z rumiankiem. Wystarczy spryskać nim włosy i wystawić głowę na działanie słońca. Złociste refleksy gwarantowane!

  • Miód

Miód ma właściwości rozjaśniające, jednak dla uzyskania efektu musimy uzbroić się w cierpliwość. Regularnie nakładamy miód na włosy, przynajmniej 30 minut przed każdym myciem.

Dla pogłębienia efekt rozjaśnienia najlepiej stosować wszystkie 3 metody naprzemiennie.

Naturalne metody przyciemniania włosów

  • Orzechy włoskie

Gotujemy zmiażdżone łupiny orzechów w wodzie przez około 30 minut. Po ostudzeniu naparu używamy go do płukania włosów po myciu. Jest to jedna z najbardziej skutecznych płukanek przyciemniających!

  • Zioła

Przyciemniające właściwości wykazują przede wszystkim rozmaryn, szałwia i pokrzywa. Możesz stosować je osobno, lub w postaci mieszanek. Suszone zioła zalewamy wrzątkiem, po ostygnięciu używamy jako płukanki po myciu.

  • Herbata

Mocna, czarna herbata również pomoże ci przyciemnić kolor włosów. Jest łagodniejsza w działaniu niż zioła, możemy więc zacząć od niej i dopiero potem, dla pogłębienia efektu spróbować ziołowych naparów. Ostudzonej herbaty używamy do ostatniego płukania włosów po myciu.

Znacie jakieś inne sposoby na naturalną koloryzację?