Drożdże – jak działają na włosy?

0
foto:13Smile/shutterstock.com

O dobroczynnym wpływie drożdży na włosy jest głośno już od dłuższego czasu. Wiele włosomaniaczek stosuje kuracje polegające na piciu roztworu z drożdży piekarskich, które to przynoszą czasem naprawdę zadziwiające efekty. Nie wszyscy jednak wiedzą, że drożdże można również z powodzeniem stosować zewnętrznie, bez konieczności picia mieszanek o nieprzyjemnym zapachu i smaku. Poznajcie sprawdzone przepisy na drożdżowe maski do włosów!

Zanim przejdziemy do przepisów powiedzmy sobie, jakie działanie na nasze włosy mają drożdże? Dzięki bogactwu witamin i minerałów zawartych w drożdżach, nasze włosy:

  • są mocne i zdrowe,
  • rosną szybciej,
  • mniej wypadają,
  • rzadziej się przetłuszczają,
  • są miękkie i błyszczące,
  • są pozbawione łupieżu.

Brzmi zachęcająco, prawda? No to zabierajmy się za drożdżową pielęgnację!

1Drożdże + woda

Zalewamy pół kostki drożdży ciepłą wodą i mieszamy, dopóki nie uzyskamy gładkiej masy. Taka mieszanka nałożona na skórę głowy odbije włosu u nasady i spowolni proces przetłuszczania się.

2Drożdże + woda + cukier

To świetny sposób na peeling skóry głowy. Pół kostki drożdży, odrobina wody i łyżka cukru – rozrabiamy, nakładamy na skórę głowy, masujemy.

3Drożdże + miód + jogurt naturalny

½ kostki drożdży, łyżka miodu i odrobina jogurtu to mieszanka regenerująca suche i zniszczone włosy. Nakładamy ją na włosy na długości, owijamy folią i ręcznikiem i zostawiamy na pół godziny.

4Drożdże + żółtko + olej

Mieszamy żółtko, pół kostki drożdży i odrobinę ulubionego oleju. Nakładamy na włosy, owijamy folią i ręcznikiem i zostawiamy na minimum pół godziny. Taka maska dociąży zregeneruje nasze włosy.

5Drożdże + aloes

Rozdrabniamy ½ kostki drożdży i mieszamy na gładką masę z żelem aloesowym. Nakładamy na włosy na przynajmniej 30 minut. Maska ma właściwości nawilżające i regenerujące.

Stosując drożdżową pielęgnację przede wszystkim pamiętajcie o systematyczności! Maski stosowane przynajmniej 2 razy w tygodniu na pewno zaskoczą was cudownymi efektami.