Domowy peeling skóry głowy

0
foto:279photoStudio/shutterstock.com

Peeling mechaniczny lub chemiczny jest oczywistym krokiem w codziennej pielęgnacji twarzy. Ale czy stosujecie go również na skórę głowy? Większość osób nie ma świadomości dobroczynnego wpływu peelingu na skórę głowy i niesłusznie pomija ten zabieg. Jaką rolę w pielęgnacji włosów spełnia peeling i jak wykonać go domowym sposobem?

Peeling skóry głowy ma za zadanie przede wszystkim dobrze ją oczyścić i złuszczyć martwe komórki naskórka. Dzięki temu składniki odżywcze zawarte w maskach i odżywkach mają ułatwiony dostęp do skóry głowy i mogą swobodniej działać, przynosząc nam lepsze efekty.

Kolejną zaletą peelingu jest to, że masaż wykonany peelingującymi drobinkami poprawia ukrwienie skóry głowy, a co za tym idzie, cebulki pracują wydajniej a nasze włosy rosną szybciej. Delikatny peeling (na przykład cukrowy) pomoże nam też pozbyć się nieprzyjemnych objawów łupieżu czy stanów zapalnych.

Wiemy już ile dobrego niesie ze sobą regularne stosowanie peelingu skóry głowy. Ale jak się za to zabrać? Decydując się na taki peeling wcale nie musimy wyruszać do sklepu, żeby zaopatrzyć się w gotowy kosmetyk. Równie dobrze możemy taką mieszankę peelingującą wykonać samodzielnie, z produktów, które mamy w domu.

Peeling cukrowy

Wystarczy dodać łyżkę cukru do porcji szamponu i umyć włosy jak zwykle, skupiając się na masażu skóry głowy. Cukier dobrze wypłukuje się z włosów, a w dodatku ma właściwości wygładzające i nawilżające, więc skorzysta na nim nie tylko skóra głowy ale i włosy.

Peeling kawowy

Przygotowujemy go na tej samej zasadzie co cukrowy. Peeling kawowy ma jednak kilka minusów – gorzej wypłukuje się z włosów i może je przyciemniać (co dla brunetek może być pożądanym efektem). Jednak złuszcza skórę głowy zdecydowanie intensywniej niż cukier i w dodatku pięknie pachnie!

Po wykonaniu peelingu skóry głowy i umyciu włosów dobrze jest nałożyć maseczkę i pozostawić ją na kilkanaście minut. Zapobiegniemy dzięki temu plątaniu się włosów, do którego może przyczynić się masaż skóry głowy.