Domowe sposoby na wypadanie włosów

0

Nadmierne wypadanie włosów to przypadłość, która od czasu do czasu dotyka każdego z nas. Powodów osłabienia cebulek włosów skutkującego ich wypadaniem może być wiele i jeśli nie jesteśmy pewni dlaczego dotknął nas ten problem, najlepiej jest zwrócić się do specjalisty.

W międzyczasie zawsze możemy też próbować wspomagać się naturalnymi, domowymi metodami, które mają wzmocnić nasze włosy i zapobiec ich nadmiernej utracie. A nuż okaże się, że domowe sposoby na wypadanie włosów będą w zupełności wystarczające i wizyta u specjalisty nie będzie już konieczna.

Jeśli Twoje włosy zaczęły nagle wypadać w sporej ilości, przede wszystkim zastanów się, czy nie dotyczy Cię któryś z poniższych punktów. Są to przyczyny, które łatwo możemy wyeliminować, a jeśli w dodatku zastosujemy któryś z domowych zabiegów, poprawa stanu włosów powinna być zauważalna w niedługim czasie.

 • Niezdrowe odżywianie, które może prowadzić do niedoboru witamin w organizmie
 • Niezdrowy tryb życia, brak snu, stres, używki
 • Zabiegi stylizacyjne – używanie wysokich temperatur i agresywnych środków do stylizacji

Jakie zatem domowe sposoby możemy stosować na wypadanie włosów? Wykorzystajmy zioła i naturalne produkty spożywcze! Nasze babcie dobrze wiedziały co robią, korzystając z dobroci natury w leczeniu różnych codziennych dolegliwości.

1Pokrzywa i skrzyp polny

Nie dość, że doskonale wpływają na wzmocnienie włosów to jeszcze stymulują ich wzrost! Zawierają witaminy i minerały (między innymi drogocenny krzem), które są niezbędne dla poprawy kondycji włosów.

Jak je stosować?

 • Wewnętrznie – pijąc kilka razy dziennie napar z suszonych ziół. Nie musisz zbierać ich samodzielnie – dostaniesz je w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością. Oprócz naparów dostępne są też soki ze świeżych ziół i kapsułki zawierające ich sproszkowany wyciąg.
 • Zewnętrznie – wcierając w skórę głowy napar z ziół i spłukując nim włosy na długości.

2Maska jajeczna

Regularnie stosowana ma świetny wpływ na kondycję włosów, a składniki do niej na pewno znajdziesz w swojej lodówce. Potrzebne nam będą:

 • żółtko jaja,
 • łyżka oliwy z oliwek,
 • kilka kropli soku z cytryny,
 • ewentualnie łyżeczka nafty kosmetycznej.

Mieszamy składniki, nakładamy na włosy, zaczynając od nasady, zawijamy folią (lub zakładamy czepek kąpielowy), na to możemy założyć czapkę, ponieważ odżywka lepiej działa pod wpływem ciepła. Po około pół godziny myjemy głowę.

3Maska z drożdży

Stosujemy ją tak samo jak maskę jajeczną. Składniki jakie będą nam potrzebne to:

 • pół paczki drożdży,
 • dwie łyżki mleka lub jogurtu naturalnego.

4Czarna rzepa

Wcierka z czarnej rzepy czyni cuda – przyspiesza porost włosów i solidnie je wzmacnia. Najlepiej zrobić ją samodzielnie – ścierając na tarce i wyciskając sok, lub za pomocą sokowirówki. Sok z rzepy wcieramy w skórę głowy na pół godziny przed myciem. Ten sposób na wzmocnienie włosów może być dość nieprzyjemny – sok z rzepy może powodować pieczenie skóry głowy. Jednak warto się przemęczyć, bo efekty zobaczymy już po kilku tygodniach regularnego stosowania!