Domowa sauna do włosów

0
foto:kudla/shutterstock.com

Jak wiecie, maski i odżywki do włosów działają najlepiej pod wpływem ciepła. To dlatego zawsze zalecane jest owinięcie głowy folią i ręcznikiem po nałożeniu kuracji – ciepło, które wytwarza się pod taką „pierzynką” aktywuje składniki produktów pielęgnacyjnych, które działają szybciej i wydajniej.

Będąc u fryzjera możemy zdecydować się na zabieg regeneracyjny połączony z sauną do włosów. Kto choćby raz tego spróbował wie, że efekty już po pierwszym razie są fenomenalne. Niestety taki zabieg nie należy do najtańszych, a w dodatku dobrze jest go regularnie powtarzać. Nie każdy więc może sobie na niego pozwolić. Na szczęście, jak zwykle możemy zdać się na pomysłowość producentów akcesoriów do włosów i zaopatrzyć się w saunę do domowego użytku!

Sauna do domowego użytku pełni taką samą funkcję jak profesjonalna sauna fryzjerska, mimo że wizualnie nie ma z nią nic wspólnego. Jest to po prostu kaptur, który podłączamy do suszarki do włosów.


Jak używać domowej sauny? To proste. Nakładamy na włosy maskę, upinamy je na czubku głowy i zakładamy kaptur sauny. Podłączamy suszarkę i przez kilka minut wpuszczamy do kaptura ciepłe powietrze. Po około 20 minutach ściągamy saunę, zmywamy odżywkę i gotowe!

Domową saunę do włosów można bez problemu kupić w internecie a jej cena zaczyna się już od kilku złotych.