Co daje stosowanie kropli żołądkowych na włosy?

0

Krople żołądkowe, jak sama nazwa wskazuje mają za zadanie leczyć problemy z żołądkiem i raczej nie kojarzą nam się z pielęgnacją włosów. Lecz wyobraźcie sobie, że to niepozorne lekarstwo może nam z powodzeniem zastąpić wcierki na porost włosów!

Brzmi niewiarygodnie, prawda? A jednak to fakt. Zobaczmy więc co takiego kryje się w kroplach żołądkowych, że warto regularnie wcierać je w skórę głowy.

1Wyciąg z ziela dziurawca

Ma działanie łagodzące i przeciwzapalne. Wzmacnia cebulki i przyspiesza wzrost włosów.

2Mięta pieprzowa

Działa łagodząco, reguluje wydzielanie sebum, zawiera wiele witamin i składników odżywczych, dzięki którym cebulki są mocniejsze a włosy rosną szybciej.

3Waleriana

Również działa łagodząco i przeciwzapalnie, jest pomocna w walce z łupieżem i reguluje wydzielanie sebum.

4Nalewka z korzenia goryczki

Działa odkażająco i przeciwzapalnie.

Jak widzicie, stosując regularnie krople żołądkowe możemy osiągnąć naprawdę interesujące efekty – zregenerowaną skórę głowy bez grama łupieżu, mocne, zdrowe cebulki i spory przyrost włosów. Jak więc stosować krople żołądkowe, aby przyniosły naszym włosom jak najwięcej korzyści?

Rozrabiamy mieszankę:

  • 2 łyżki kropli żołądkowych
  • 5 łyżek wody

Tak powstały roztwór wmasowujemy opuszkami palców w skórę głowy, przynajmniej godzinę przed myciem (jeśli nie przeszkadza wam zapach, możecie zostawić wcierkę na głowie nawet całą noc).

Pamiętajcie, że w przypadku wcierek kluczowa jest systematyczność! Krople możemy stosować nawet przed każdym myciem, a pierwsze efekty powinny być widoczne już po miesiącu