Chabrowa płukanka niwelująca żółty odcień włosów

0
foto:AnnaOk/shutterstock.com

Chłodne odcienie włosów są wyjątkowo pożądane, szczególnie w przypadku blondynek. Problem z nimi polega jednak na tym, że nie tak łatwo je uzyskać, a nawet jeśli już uda nam się znaleźć fryzjera, który wyczaruje na naszych głowach piękny chłodny blond, odcień ten ma tendencje do szybkiego wypłukiwania się i ustępowania miejsca cieplejszym barwom. Czy da się zaradzić utracie chłodnego koloru bez cotygodniowych wizyt u fryzjera?

Pewnie, że się da. Możemy stosować chociażby drogeryjne szampony o fioletowej barwie, przeznaczone do ochładzania blondu. Lecz możemy postawić również na domowe, naturalne zabiegi, które pomogą nam osiągnąć upragniony cel. Jednym z produktów, które możemy wykorzystać do ochłodzenia koloru włosów są suszone płatki naszego pięknego, polskiego chabra bławatka.

Tej roślinki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – znamy ją dobrze! Ale czy wiedziałyście, że ma takie dobroczynne właściwości? Suszone kwiaty chabra możemy kupić w sklepach ze zdrową żywnością i ziołami lub zebrać i ususzyć samodzielnie.

Płukanka z chabra bławatka, ochładzająca kolor włosów

  1. 2 łyżki chabra bławatka
  2. szklanka wody
  3. opcjonalnie łyżka octu jabłkowego

Zalewamy bławatka wrzątkiem, przykrywamy spodeczkiem i parzymy około 10 minut. Po tym czasie odcedzamy napar, rozcieńczamy chłodną wodą (około 250ml) i dodajemy łyżkę octu. Tak przygotowanym płynem spłukujemy włosy po umyciu.