Aloes w pielęgnacji włosów

0
foto: Artmim/shutterstock.com

Dobroczynne działanie aloesu jest nam znane od wielu pokoleń. Będąc w drogerii czy aptece z pewnością nie raz rzuciły wam się w oczy etykietki z charakterystycznym liściem. Wiele firm ma w swojej ofercie kosmetyki z dodatkiem aloesu i trudno się dziwić, znając jego wszechstronne zastosowanie. Nie każdy jednak wie, że wystarczy posadzić aloes w doniczce na parapecie, żeby po jakimś czasie cieszyć się jego zdrowotnymi właściwościami! Taki naturalny środek pielęgnacyjny bez dodatku chemicznych składników możemy wykorzystać na wiele sposobów. Poznajcie niektóre z nich!

1Świeży aloes w pielęgnacji włosów

Zacznijmy od tego, że aby liście aloesu mogły zostać z powodzeniem użyte w pielęgnacji włosów, roślinka powinna mieć przynajmniej 3 lata. Kiedy jej liście nabiorą ciemnozielonego koloru, to znak, że możemy już z powodzeniem wykorzystywać ich zawartość.

2Jak uzyskać wartościową substancję z liści aloesu?

Wystarczy uciąć liść, wymyć go dokładnie, a następnie wybrać miąższ z jego środka. To właśnie ten miąższ będziemy wykorzystywać w zabiegach pielęgnacyjnych.

3Sposoby wykorzystania aloesu

Aloes ma przede wszystkim właściwości nawilżające. Możemy stosować go do nawilżania i łagodzenia stanów zapalnych skóry głowy, wmasowując w nią delikatnie niewielką jego ilość. Odrobina aloesu dodana do szamponu złagodzi jego działanie, a dodany do masek i odżywek podkręci ich właściwości nawilżające.

Aloes ma tak wszechstronne działanie, że najlepiej po prostu próbujmy stosować go na różne sposoby i obserwujmy efekty!