7 sposobów na ujarzmienie elektryzujących się włosów

0
foto: Matusciac Alexandru/shutterstock.com

Czy was również doprowadzają do szału elektryzujące się zimą włosy? Z tym problemem zmaga się prawie każda z nas, niezależnie od długości, rodzaju i stanu włosów. Najbardziej narażone na elektryzowanie się są włosy suche, jednak nie znaczy to, że na pewno unikniesz tej nieprzyjemnej przypadłości jeśli twoje włosy są odżywione, mocne i zdrowe.
Na szczęście istnieje wiele sposobów radzenia sobie z elektryzującymi się włosami. Poznajcie najpopularniejsze z nich!

1Nawilżające maski do włosów.

Suche włosy są wyjątkowo podatne na elektryzowanie, dlatego w okresie zimowym powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę na nawilżanie ich. Pamiętajmy więc o regularnej, systematycznej pielęgnacji!

2Nawilżanie powietrza.

Zimą powietrze w naszych mieszkaniach jest przesuszone z powodu działających kaloryferów. Aby ograniczyć jego negatywny wpływ na nasze włosy, zadbajmy o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniach. Z pomocą mogą przyjść elektryczne nawilżacze powietrza, a nawet miska z wodą postawiona w okolicy kaloryfera.

3Płukanka z octu jabłkowego.

Wystarczy rozpuścić łyżkę octu jabłkowego w litrze wody i tak przygotowaną mieszanką spłukać włosy po myciu. Ocet jabłkowy przywraca naszym włosom naturalne pH i zamyka ich łuski, dzięki czemu są gładsze i mniej podatne na elektryzowanie.

4Szczotka jonizująca.

Specjalna szczotka, która uwalnia jony ujemne, które wygładzają włosy i zamykają ich łuski. Elektryzowanie ustępuje natychmiast!

5Płyn do płukania tkanin.

Zanim zabierzesz się za czesanie włosów, wypłucz grzebienie i szczotki w roztworze płynu do płukania tkanin – wystarczy łyżka na litr wody. Płyn ma właściwości antystatyczne, dzięki którym nasze włosy nie będą się elektryzować podczas czesania.

6Aloes.

Dzięki jego wyjątkowo nawilżającemu działaniu nasze włosy będą wolne od elektryzowania się na długie godziny. Rozetrzyj w dłoniach odrobinę żelu aloesowego i rozprowadź go równomiernie na włosach.

7Olejki.

Regularne olejowanie włosów przed myciem sprawi, że będą mocne, nawilżone i dociążone, a tym samym o wiele mniej podatne na elektryzowanie.

Jeśli twoje włosy mają skłonności do elektryzowania się wypróbuj któryś z powyższych sposobów (a może i wszystkie siedem?) i daj znać, który z nich najlepiej sprawdza się u ciebie!