5 zasad pielęgnacji włosów

0
foto: puhhha/shutterstock.com

Przetrząsając internet w poszukiwaniu porad dotyczących pielęgnacji włosów znajdziemy nieskończoną ilość porad i wskazówek. W tym morzu informacji można się pogubić i zniechęcić do dalszych poszukiwań, w końcu nie damy rady zastosować wszystkiego, o czym przeczytamy. Jak odróżnić prawdziwe informacje od tych nie do końca sprawdzonych? Jak wybrać z tak wielu możliwości coś dla siebie? Podpowiemy wam dziś od czego zacząć pielęgnację włosów, żeby się nie pogubić. Stosujcie się do tych 5 zasad, a pielęgnacja włosów stanie się dla was łatwiejsza!

1Rozpoznaj swój typ włosów

foto: JL-Pfeifer/shutterstock.com

Żeby wiedzieć jakie zabiegi pielęgnacyjne stosować, musisz wiedzieć jaki typ reprezentują Twoje włosy. Są wysoko czy niskoporowate? Przetłuszczające się, normalne, a może suche? Zniszczone czy w dobrej kondycji? Odpowiedz sobie na te pytania i dobieraj kosmetyki i zabiegi stworzone dla twojego typu włosów.

2Traktuj włosy delikatnie

foto: Dmitri Ma/shutterstock.com

Używaj łagodnych szamponów – bez silikonów, parabenów i SLSów. Mocniejsze oczyszczanie szamponem z silniejszym środkiem myjącym w składzie możesz zafundować włosom raz na tydzień, nie częściej. Odżywiaj włosy po każdym myciu. Nie rozczesuj ich na mokro – wtedy są bardziej podatne na uszkodzenia. Rozczesując zaczynaj od końców i kieruj się w górę, nigdy na odwrót. Nie szarp włosów, rozplątuj je delikatnie. Nie trzyj ręcznikiem.

3Inwazyjne zabiegi tylko u profesjonalisty

foto: Iakov Filimonov/shutterstock.com

Unikaj farbowania włosów w domu, drogeryjnymi farbami. Profesjonalna koloryzacja w salonie zapewni twoim włosom bezpieczeństwo i gwarancję, że zabieg będzie udany. Na strzyżenie, a nawet zwykłe podcinanie końcówek również wybieraj się do fryzjera, chyba, że posiadasz w domu profesjonalne nożyczki, stworzone do cięcia włosów.

4Chroń włosy na co dzień, również nocą

foto: rubchikovaa/shutterstock.com

Zabezpieczaj końcówki przed uszkodzeniami za pomocą silikonowych serum lub olejków. Stosuj odżywki bez spłukiwania. Zanim zaczniesz stylizować włosy na gorąco, koniecznie użyj kosmetyku termoochronnego. Latem stosuj kosmetyki z filtrem. Związuj włosy na noc w luźny warkocz lub koczek, żeby nie plątały się trąc o poduszkę.

5Odżywiaj od wewnątrz, nie tylko z wierzchu

foto: puhhha/shutterstock.com

Pamiętaj o zachowaniu zdrowej diety! Zdrowy wygląd włosów i cery to w dużej mierze zasługa odpowiedniego odżywiania. Do diety możesz włączyć suplementy i witaminy, które odżywią twoje włosy. I nie zapominaj o piciu wody!