5 zasad pielęgnacji loków

0
foto:Olga Gu/shuterstock.com

Która z nas nie marzy o pięknych, sprężystych lokach? Prostowłose kobiety spędzają godziny z lokówką w ręce aby osiągnąć wymarzony efekt i z zazdrością spoglądają na te, które tą wymarzoną fryzurę mają od razu po wstaniu z łóżka. Jednak wbrew pozorom posiadaczki loków wcale nie mają tak lekko. Ten typ włosów wymaga bowiem specjalnej pielęgnacji, bez której możemy zapomnieć o efektownej fryzurze. Jak więc pielęgnować loki, aby wyglądały pięknie i zdrowo?

1Krok 1

Rozczesywanie – tylko na mokro. Najlepiej po nałożeniu odżywki, która zapobiegnie plątaniu się włosów a my unikniemy nieprzyjemnego szarpania. Do rozczesywania używajmy drewnianego grzebienia o szeroko rozstawionych zębach.

2Krok 2

Suszenie. Osoby o kręconych włosach powinny raczej unikać suszarek, które mogą potęgować puszenie się. Jeśli jednak musisz użyć suszarki, załóż na nią końcówkę z dyfuzorem, który pomoże ci opanować loki i dodatkowo podkreśli ich skręt.

3Krok 3

Cięcie. Dobre strzyżenie to podstawa! Loki lubią cieniowanie, które nadaje im lekkości i wydobywa skręt. Unikaj raczej cięcia na prosto, które może obciążyć twoją fryzurę i nadać głowie kształt trójkąta.

4Krok 4

Dociążanie. Kręcone włosy mają tendencję do puszenia się i latania wokół głowy. Ważne jest więc używanie kosmetyków, które dociążą je i wygładzą pasma (nie mylić z wyporostują!). Używaj odżywek bez spłukiwania, kremów i serum do loków, olejków.

5Krok 5

Nawilżanie. Włosy kręcone często są suche z natury. Pamiętajmy więc o odpowiednim ich nawilżaniu. Pomogą nam w tym odżywki i maski stosowane po każdym myciu.

Stosuj się wytrwale do tych pięciu zasad, a twoje włosy z pewnością odwdzięczą ci się pięknym wyglądem!