5 sposobów na zdrowe końcówki – zapomnij o comiesięcznym podcinaniu!

0
foto:pathdoc/shutterstock.com

Regularne podcinanie końcówek jest zmorą osób zapuszczających włosy. Niechętnie pozbywamy się tych kilku centymetrów długości, bo wiemy doskonale ile wysiłku musimy włożyć w pielęgnację włosów, aby te kilka centymetrów odzyskać. Podcinania końcówek nie da się całkowicie uniknąć – inaczej zniszczone włosy zaczną wykruszać się same, a tego przecież nie chcemy! Możemy jednak przedłużyć odstępy czasu pomiędzy kolejnymi wizytami u fryzjera, a pomoże nam w tym 5 sposobów na zdrowe końcówki, które za chwilę poznacie.

1Mycie włosów metodą OMO

Czyli odżywka – mycie – odżywka. Metoda ta jest z pewnością znana wszystkim włosomaniaczkom.

Na czym polega metoda OMO?

  • na zwilżone włosy nakładamy odżywkę, koncentrując się na końcówkach,
  • podczas gdy odżywka pozostaje na końcach, myjemy skórę głowy szamponem,
  • spłukujemy dokładnie włosy,
  • ponownie nakładamy odżywkę, tym razem na całość. Spłukujemy po kilku – kilkunastu minutach.

2Maski

Pamiętajmy o dogłębnym odżywianiu włosów. Sprawdzą się tu najlepiej domowe maski z naturalnych składników, jak np. maska z mango.

3Oleje

Olejowanie końcówek sprawi, że staną się elastyczne i błyszczące. Olej ochroni też włosy przed utratą wilgoci, dzięki czemu będą mocniejsze i mniej podatne na wykruszanie. Zabieg powtarzajmy tak często jak się da – kilka kropli nałożonych na włosy przynajmniej godzinę przed myciem, szybko przyniesie oczekiwane efekty.

4Silikon

Nie bójmy się silikonu w składach odżywek. Silikonowe serum nakładane na włosy po myciu jest ich sprzymierzeńcem! Otoczka, którą pozostawia na włosach, chroni je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

5Strzyżenie gorącymi nożyczkami

Usługa ta oferowana jest w niektórych salonach fryzjerskich. Strzyżenie na gorąco zdecydowanie przysłuży się kondycji naszych końcówek. Wysoka temperatura uszczelnia je, zapobiega utracie wilgoci, dzięki czemu końcówki się nie rozdwajają i nie kruszą.