5 sposobów na radzenie sobie z elektryzującymi się włosami

0
foto: Focus and Blur/shutterstock.com

Elektryzujące się włosy bywają wyjątkowo uciążliwe, szczególnie zimą, kiedy czapki, szaliki i swetry są obowiązkowe. Żeby uniknąć tej nieprzyjemnej przypadłości, najłatwiej jest po prostu związywać włosy na gładko. Ale ileż można chodzić w tej samej fryzurze? W końcu nie po to zapuszczamy włosy latami, żeby nie móc się nimi cieszyć. Jak więc radzić sobie z elektryzowaniem się?

Jest kilka trików, które uratują nas w kryzysowej sytuacji, kiedy jesteśmy poza domem i nie możemy opanować elektryzowania się włosów. Poznajcie je!

1Lakier do włosów lub odżywka bez spłukiwania

Noś przy sobie mini wersję któregoś z tych kosmetyków. W razie potrzeby wystarczy kropla roztarta w dłoniach i rozprowadzona na długości włosów – efekt natychmiastowy.

2Krem do rąk

Nawet jeśli nie chcesz nosić ze sobą kosmetyków do włosów, zimą prawdopodobnie masz przy sobie choćby krem do rąk. Użyj go zamiast odżywki – po nasmarowaniu rąk przeciągnij nimi po włosach, od razu poczujesz ulgę.

3Zapomnij o plastikowych grzebieniach

Już lepiej nie czesać włosów w ogóle. Plastik spotęguje efekt elektryzowania się, a tego przecież nie chcemy, prawda? Postaw więc na grzebienie drewniane lub metalowe, które nie sprawią ci niepotrzebnych kłopotów.

4Zwróć uwagę na wilgotność

Jeśli twoje włosy elektryzują się nawet kiedy jesteś w domu, to znak, że powietrze w twoim domu jest zbyt suche. Pomocny może okazać się nawilżacz powietrza.

5Naturalne tkaniny

Ubrania z syntetycznych włókien sprzyjają niestety elektryzowaniu się włosów. Postaw więc na bawełnę, wełnę i jedwab, szczególnie w górnej części garderoby.

Znałyście te sposoby na elektryzujące się włosy? A może macie swoje, sprawdzone metody?