5 składników, które możesz dodać do szamponu aby mieć piękne, zdrowe włosy!

0
foto: esp2k/shutterstock.com

Jeśli chcesz mieć piękne, zdrowe włosy, wykorzystuj każdą okazję aby dodatkowo je wzmocnić i odżywić. Im więcej uwagi będziesz poświęcać swoim włosom, tym szybciej uda ci się osiągnąć cel – mocną, zdrową, pięknie wyglądającą czuprynę. Oprócz odżywek, masek i wcierek możesz również pomyśleć o dodatkowych zabiegach odżywiających włosy. Czy zastanawiałaś się kiedyś jak wzbogacić skład szamponu o składniki, których twoje włosy potrzebują? Odżywianie włosów już na etapie mycia jest tak naprawdę bardzo proste. Poznaj 5 składników, które możesz dodać do szamponu, aby mieć piękne, zdrowe włosy!

1Woda różana

Dodatek wody różanej sprawi, że skóra głowy będzie nawilżona i ukojona a włosy lśniące. Dodatkowo woda różana przyspiesza wzrost włosów!

2Sok z cytryny

Sok z cytryny pomoże ci oczyścić włosy z resztek produktów, które na nie nakładasz. Dzięki temu będą podniesione u nasady i sprężyste!

3Miód

Miód wyeliminuje wszystkie szkodliwe bakterie na twojej skórze głowy, nawilży ją, załagodzi stany zapalne, nabłyszczy i wygładzi włosy.

4Olejek eteryczny

Olejki eteryczne będą pomocne w walce z łupieżem, stanami zapalnymi, przyspieszą wzrost włosów i zapobiegną ich wypadaniu.

5Aloes

Żel lub sok z aloesu nawilży włosy i skórę głowy, wzmocni je, wspomoże zwalczanie łupieżu, załagodzi stany zapalne skóry.

Wypróbujesz któregoś z tych składników?