5 produktów, które powinnaś jeść regularnie, aby twoje włosy rosły długie i zdrowe

0
foto:wong yu liang/shutterstock.com

Jak wiecie, kondycja naszych włosów i cery zależy nie tylko od tego jakich kosmetyków używamy i jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy. To jak wyglądają nasze włosy w największym stopniu zależ od tego, co ląduje na naszych talerzach na co dzień. Zdrowa, zbilansowana dieta jest w stanie zapewnić nam mocne, lśniące włosy. Co więc powinnyśmy jeść regularnie, żeby nasze włosy skorzystały na tym jak najbardziej?

Poznajcie 5 produktów, które każda z nas powinna już teraz wprowadzić do swojej diety. Ich regularne spożywanie przyniesie naszym włosom i cerze ogromną poprawę kondycji! Zobaczcie na własnej skórze jakie rewelacyjne efekty może przynieść dieta bogata w witaminy i minerały!

1Awokado

Awokado jest źródłem zdrowych tłuszczów, które mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Tłuszcze zawarte w awokado pomagają kontrolować ciśnienie krwi, obniżają zawartość cholesterolu a także przeciwdziałają nowotworom. Oprócz tego awokado jest wprost uwielbiane przez nasze włosy! Bogate w witaminy A, D i E oraz kwasy omega-9 zapewniają naszym włosom intensywne odżywienie. Awokado możemy stosować również zewnętrznie, w postaci olejku lub maski.

2Pestki dyni i słonecznika

Te drobne ziarenka wypełnione są po brzegi składnikami odżywczymi, które nasze ciało kocha! Są bogate w żelazo, cynk, witaminy K, E i A a także kwasy omega-3.

3Zielone liście

Zielone liście warzyw są wyjątkowo bogate w żelazo, tak potrzebne do prawidłowego rozwoju naszych włosów! Wystarczy chociażby szpinak, napakowany wręcz witaminą A, żelazem, beta karotenem, kwasem foliowym i witaminą C! Te składniki zapewnią naszym włosom i skórze głowy odpowiednie nawilżenie, a nam dobre zdrowie, bo wspaniale podnoszą odporność.

4Orzechy laskowe

A właściwie masło orzechowe na bazie orzechów laskowych, ale najlepiej wytwarzane samodzielnie, bez dodatku cukru i niezdrowych tłuszczów (zapomnij o Nutelli!). Bogate w proteiny i biotynę orzechy sprzyjają przyswajaniu białek, tłuszczów i kwasów tłuszczowych, a więc pomagają w dostarczaniu włosom niezbędnych substancji odżywczych.

5Bataty

Słodkie ziemniaki pod względem wartości odżywczych biją nasze polskie ziemniaki na głowę! Składniki odżywcze zawarte w batatach działają przeciwnowotworowo, mają dobry wpływ na pracę trzustki, wzrok, pamięć i kompleksowo wspierają nasz organizm, od stóp do głów.

To jak, który z tych składników włączasz od jutra do swojej diety?