5 najlepszych domowych sposobów na łupież

0
foto: Goncharov_Artem/shutterstock.com

Łupież to bardzo nieprzyjemna przypadłość, która niestety często nas spotyka. Wystarczy nieodpowiednia pielęgnacja, źle dobrany szampon lub odżywka i na naszej głowie pojawiają się drobne płatki złuszczonej skóry. Łuszcząca się skóra głowy może być nadwrażliwa, przesuszona lub wręcz przeciwnie, zbyt szybko przetłuszczająca się, ale oprócz tych fizycznych dolegliwości, łupież jest po prostu nieestetyczny. Na szczęście nie jest to poważna przypadłość i łatwo możemy się jej pozbyć. I nie musimy w tym celu udawać się do lekarza – wystarczą sprawdzone, domowe sposoby.

5 najlepszych domowych sposobów na łupież

1Olejek rycynowy

Wmasowujemy go w umytą skórę głowy i zostawiamy na ok. 30 minut. Po tym czasie zmywamy dokładnie. Olejek ma właściwości odkażające i łagodzące, a w dodatku odżywia włosy, wspomaga ich wzrost i regeneruje skórę głowy. Regularne stosowanie olejku rycynowego przyniesie upragnione efekty w postaci nawilżonej, czystej skóry głowy bez ani płatka łupieżu!

foto: Swapan Photography/shutterstock.com

2Ocet

foto: Yulia von Eisenstein/shutterstock.com

Dwie łyżki octu na litr wody – taka płukanka stosowana po każdym myciu pozwoli Ci szybko zapomnieć o łupieżu.

3Czosnek

Nie jest to może zbyt przyjemny w użyciu sposób, ale za to wyjątkowo skuteczny dzięki antybakteryjnym właściwościom czosnku. Rozgnieć dwa ząbki czosnku i wymieszaj z odrobiną wody, aby powstała gęsta papka. Nakładaj ją na umytą skórę głowy nie częściej niż raz w tygodniu, aby nie wywołać podrażnień. Po kilku minutach spłucz dokładnie i umyj łagodnym szamponem, żeby pozbyć się zapachu czosnku.

4Pokrzywa

foto: Magdalena Kucova/shutterstock.com

Jak wiadomo wszem i wobec, włosy uwielbiają pokrzywę. W walce z łupieżem stosuj płukanki z suszonych liści, spłukując nimi włosy po każdym myciu. Ta metoda przeznaczona jest przede wszystkim dla brunetek, gdyż pokrzywa ma właściwości przyciemniające.

5Zielona glinka

foto: JPC-PROD/shutterstock.com

Maseczkę z zielonej glinki (2 łyżki glinki + odrobina wody) nakładaj na skórę głowy tuż po umyciu. Po 15 minutach spłucz dokładnie i umyj ponownie włosy.