5 kroków do pozbycia się zniszczonych końcówek

0
foto:sondem/shutterstock.com

Zniszczone końcówki to zmora każdej kobiety, która próbuje zapuszczać włosy. Co z tego, że co miesiąc możemy liczyć na kolejny centymetr długości, skoro fryzjerzy zalecają comiesięczne podcinanie? Jakim cudem możemy więc zapuścić długie włosy i jednocześnie mieć zdrowe końcówki?

Wbrew pozorom jest to jak najbardziej możliwe. Po prostu musimy dbać o końce na tyle, żeby nie niszczyły się za szybko! Poznajcie 5 kroków do pozbycia się zniszczonych końcówek i stosujcie je regularnie, aby móc cieszyć się długimi, zdrowymi włosami!

Podcinanie. Jeśli twoje końcówki są porozdwajane, nie ma żadnego cudownego sposobu aby je posklejać. Niestety, walkę o zdrowe, długie włosy musisz zacząć od podcięcia ich. Na szczęście, jeśli będziesz stosować się do kolejnych punktów, nieprędko znów zobaczysz porozdwajane końce włosów!

1Krok 1

Odżywki. Zawsze stosuj odżywki podczas mycia. Możesz nawet nakładać odżywkę na końcówki zanim umyjesz włosy, żeby zabezpieczyć je przed zbyt częstym kontaktem z mocno oczyszczającym szamponem.

2Krok 2

Rozczesywanie. Nie rozczesuj włosów na mokro! W tym stanie o wiele łatwiej o uszkodzenia mechaniczne – łamanie i wykruszanie się końcówek.

3Krok 3

Zabezpieczanie. Po myciu zawsze nakładaj na końce odrobinę odżywki bez spłukiwania, kroplę olejku lub serum. Zabezpieczy to końcówki przed łamaniem się, uelastyczni je i wzmocni.

4Krok 4

Związuj włosy na noc. Ochronisz je w ten sposób przed wykruszaniem i łamaniem podczas pocierania o poduszkę.

5Krok 5

I na koniec – pamiętaj o systematyczności! Efekty nie przyjdą z dnia na dzień, ale jeśli będziesz regularnie pielęgnować swoje włosy, odwdzięczą się zdrowymi, mocnymi końcówkami.