5 kroków do ograniczenia przetłuszczania się włosów

0

Czy Twoje włosy szybko się przetłuszczają? Jeśli tak, z pewnością nie jest Ci obce wstawanie codziennie przynajmniej pół godziny wcześniej, aby umyć głowę i kombinowanie, jak uczesać się na wieczorne wyjście bez ponownego jej mycia… Wiesz też jak to jest przeglądać się co chwilę w lustrze, sprawdzając czy już nastąpił ten moment, kiedy powinnaś związać włosy aby ukryć ich stan. A jeśli w dodatku nosisz grzywkę, pewnie już przyzwyczaiłaś się do jej mycia kilka razy na dzień.

Cóż, przetłuszczające się włosy bywają wyjątkowo problematyczne. Istnieją jednak pewne sposoby, dzięki którym możesz ograniczyć przetłuszczanie się włosów. Uzbrój się jednak w cierpliwość – wszystkie te metody wymagają regularnego stosowania przez dłuższy czas. Mimo to warto się postarać, żeby w końcu zapomnieć o codziennym myciu włosów!

Przed Tobą 5 naturalnych sposobów na ograniczenie przetłuszczania się włosów.

1Luźne upięcia

Wysokie kucyki i ciasne sploty sprawiają, że skóra głowy jest naciągnięta, co wzmaga pracę gruczołów łojowych. W dodatku włosy ściśle przylegają do głowy, a co za tym idzie – chłoną sebum. Upinanie włosów ma jednak też zalety: dzięki niemu nie dotykamy co chwilę włosów, nie przeczesujemy ich palcami – to wszystko sprawia, że włosy dłużej zachowują świeżość. Zadbajmy jedynie o to, by fryzura nie była zbyt ciasna.

2Płukanki

Spłukiwanie umytych włosów ziołowymi naparami również może odłożyć w czasie konieczność kolejnego mycia. W celu ograniczenia przetłuszczania włosów najlepszy będzie napar z tymianku, rozmarynu, skrzypu polnego, płukanka z octu jabłkowego lub cytryny.

3Nakładanie odżywek przed myciem

Odżywki nakładane po myciu mogą dodatkowo obciążyć Twoje włosy i przyspieszyć proces ich przetłuszczania. Nakładaj odżywki na 15 minut przed myciem, myj włosy delikatnym szamponem, a następnie stosuj wybraną przez siebie płukankę.

4Ograniczenie czesania

Częste używanie grzebienia czy szczotki zdecydowanie skraca okres świeżości włosów. Skóra głowy pod wpływem częstego dotyku wzmaga produkcję sebum, które rozprowadzamy później na długości włosów podczas czesania.

5Uniesienie włosów u nasady

Włosy, które nie przylegają do skóry głowy, nie chłoną sebum tak szybko i dłużej utrzymują świeżość. Wilgotne włosy po myciu zwiąż w wysokiego, luźnego ślimaka i zostaw je tak, dopóki nie wyschną. Fryzura tego typu będzie odpowiednia również na noc – nie będziesz pocierać włosami o poduszkę podczas snu, dzięki czemu dłużej pozostaną świeże.

Czy stosujecie któryś z tych sposobów? Co o nich myślicie?