5 kroków do fryzury pełnej objętości

0
foto:Comaniciu Dan/shutterstock.com

Objętość – tego szukamy zarówno we fryzurach na większe wyjście jak i w prostych upięciach na co dzień. Uniesione u nasady włosy dodadzą uroku każdemu uczesaniu. Niezależnie od tego jaki jest rodzaj twoich włosów – objętości nigdy zbyt wiele! Uzyskanie trwałej objętości nie jest jednak łatwe… Szczególnie ciężkie i długie włosy mają tendencję do opadania i wracania do formy wyjściowej. Podpowiemy wam dziś jak osiągnąć tą wymarzoną objętość fryzury, która przetrwa całą noc!

5 kroków o fryzury pełnej objętości

1Kosmetyki

Proces nadawania włosom objętości możesz rozpocząć tuż po umyciu ich. Wilgotne włosy spryskaj sprayem dodającym objętości. Sprawdzić mogą się też pianki do włosów oraz niektóre z wcierek – np. ta z kozieradki potrafi ładnie unieść włosy u nasady.

2Suszenie

Kolejny krok – suszenie. Aby unieść włosy u nasady, susząc je pochyl głowę do przodu i w międzyczasie kilka razy spryskaj pasma delikatnie lakierem. Możesz też suszyć włosy nawijając je na okrągłą szczotkę – włosy będą odbite u nasady i podkręcone.

3Stylizacja

Podnieś włosy u nasady nakręcając je na lokówkę o dużej średnicy. Upinaj poszczególne pasma w miejscu i rozpuść dopiero kiedy ostygną – w ten sposób utrwalisz ich objętość.

4Karbowanie

Karbowanie włosów u nasady to sprytny trik stosowany przez stylistów fryzur. Wystarczy zacisnąć karbownicę raz na każdym paśmie, tuż przy skórze głowy. Objętość gwarantowana!

5Suchy szampon

Suchy szampon nie tylko odświeży twoje włosy ale też odbije je od nasady i doda im upragnionej objętości!

A jakie są wasze sposoby na fryzurę pełną objętości?