4 sposoby na swędzącą i podrażnioną skórę głowy

0
foto: AppleZoomZoom/shutterstock.com

O podrażnienie skóry głowy nie jest trudno. Czasem wystarczy zmienić szampon lub odżywkę, żeby nasza skóra zareagowała swędzeniem, przesuszeniem i łuszczeniem się. Czasem jest to kwestia złej diety, zmiany otoczenia (inna woda), czy zbyt długiego przebywania na słońcu. Przyczyn wysuszenia i swędzenia skóry może być wiele, wiele jest też sposobów na wyeliminowanie ich. Dziś pokażemy wam 4 domowe metody na swędzącą, podrażnioną skórę głowy.

1Olejek z drzewa herbacianego

Wymieszaj 10-20 kropli olejku z łyżką oleju roślinnego. Wymieszaj dokładnie i rozprowadź na skórze głowy. Stosuj regularnie, a twoja skóra głowy będzie nawilżona i ukojona.

2Sok z cytryny

Wyciśnij sok z połowy cytryny i nałóż bezpośrednio na skórę głowy. Pozostaw na kilka minut a następnie zmyj szamponem.

3Soda oczyszczona

Wymieszaj odrobinę sody z wodą tak, aby powstała dość gęsta pasta. Nałóż mieszankę na skórę głowy i pozostaw na 10-15 minut. Po tym czasie zmyj.

4Ocet jabłkowy

Wymieszaj odrobinę octu jabłkowego z wodą, przelej do buteleczki z atomizerem i spryskaj dokładnie skórę głowy. Po kilku minutach umyj włosy jak zawsze. Stosuj raz w tygodniu.

Jeśli twoja skóra głowy swędzi, jest sucha i powoduje dyskomfort, wypróbuj któryś z powyższych sposobów. Jeśli jednak na skórze dzieje się coś więcej – są ranki, poparzenia od słońca czy inne dolegliwości, poważniejsze niż swędzenie i uczucie wysuszenia, bądź ostrożna, ponieważ w takim wypadku cytryna czy ocet nie będą dobrym rozwiązaniem.