4 najlepsze domowe maski z olejem kokosowym

0
foto: Africa Studio/shutterstock.com

Olej kokosowy wciąż jest numerem 1 dla wielu włosomaniaczek. Nic dziwnego! Jego regularne stosowanie może sprawić, że nasze włosy będą jak nowe. Ale po co ograniczać się tylko do oleju kokosowego, skoro możemy wzbogacić jego działanie mieszając go z kilkoma, dobrze przemyślanymi składnikami? Mamy dla was 5 propozycji domowych masek na bazie oleju kokosowego. Wybierzcie tą, która będzie najlepsza dla waszego typu włosów!

1Olej kokosowy + miód dla włosów suchych i matowych

Wymieszaj porcję oleju z porcją miodu tak, żeby uzyskać gładką, niezbyt gęstą konsystencję. Nałóż mieszankę na włosy na minimum 30 minut przed myciem. Połączenie oleju kokosowego i miodu sprawi, że twoje włosy będą super nawilżone, miękkie, błyszczące i gładkie.

2Olej kokosowy + sok z cytryny dla włosów z łupieżem

Do porcji oleju kokosowego dodaj sok z połowy cytryny. Nałóż dokładnie na włosy i skórę głowy na około 15 minut przed myciem. Pamiętaj jednak, że cytryna ma właściwości rozjaśniające!

3Olej kokosowy + aloes dla włosów, które nie chcą rosnąć

Żel lub sok z aloesu wymieszaj z olejem kokosowym na gładką masę, a następnie nałóż na włosy i skórę głowy. Oprócz tego, że idealnie nawilżysz i wygładzisz włosy to jeszcze dasz im kopa do szybszego wzrostu!

4Olej kokosowy + jajko dla włosów zniszczonych, wymagających regeneracji

Odżywcze właściwości jaj są chyba wszystkim dobrze znane – są one nieodłącznym składnikiem masek domowej roboty. Jajko w połączeniu z olejem kokosowym to prawdziwa bomba energetyczna dla włosów! Jeśli będziesz stosować tę mieszankę regularnie, twoje włosy odżyją.

Którą z tych masek wypróbujecie?