3 sposoby na swędzącą skórę głowy

0
foto:AppleZoomZoom/shutterstock.com

Wrażliwa skóra głowy to problem wielu z nas. Czasem wystarczy zmiana szamponu, za duża ilość kosmetyków do stylizacji lub nieodpowiednio dobrana odżywka, żeby pojawił się dyskomfort i nieprzyjemne swędzenie. W takich przypadkach, zamiast drapać się po głowie, najlepiej jak najszybciej zastosować środki, które pozbawią nas tej uciążliwej dolegliwości.

Swędzenie skóry głowy wiąże się często z jej przesuszeniem i żeby się go pozbyć, musimy naszą skórę ukoić i nawilżyć. Jak to zrobić?

Mamy dla was aż 3 propozycje:

1Żel aloesowy

Aloes znany jest ze swoich właściwości nawilżających i łagodzących, świetnie sprawdzi się więc w przypadku swędzącej skóry głowy. Wystarczy wmasować odrobinę żelu aloesowego i pozostawić na około 30 minut, po czym umyć włosy. Ulga jest natychmiastowa, ale warto powtórzyć ten zabieg kilka razy.

2Ocet jabłkowy

Ocet posiada właściwości odkażające i antybakteryjne a także świetnie wspomaga regenerację naszych włosów i skóry głowy. Jak go zastosować w walce ze swędzącą skórą? Po umyciu włosów wmasuj w skórę głowy odrobinę octu jabłkowego, zostaw na około 10 minut a następnie spłucz. Swędzenie ustąpi natychmiast!

3Olej kokosowy

Zastosowanie oleju kokosowego w pielęgnacji włosów jest chyba już wszystkim znane. Również w przypadku swędzącej skóry głowy olej może przyjść nam z pomocą! Wystarczy rozgrzać niewielką ilość w dłoniach i wmasować w skórę głowy, a po 30 minutach umyć włosy łagodnym szamponem. Ulga gwarantowana!

Stosowałyście któryś z powyższych sposobów? A może macie swoje metody na pozbycie się swędzenia skóry głowy?